vitamin c Retinol Glykolsäure €105.23

ZDRAVÉ BYDLENÍ VE SRUBOVÉM DOMĚ KONTIO

„Zdravé bydlení“ je synonymem pro značku KONTIO. Bydlení ve srubu s sebou nese mnoho pozitiv a je ekologické.

„Zdravé bydlení“ je synonymem pro značku KONTIO

Bydlení ve srubu s sebou nese mnoho pozitiv. Prostředí srubového domu je velmi příjemné, snadněji zde zrelaxujete, pozitivně vás ovlivní energie masivního dřeva, která zlepšuje rovnováhu těla a mysli. Dřevostavby z masivu vyrobené ze severské borovice mají unikátní vlastnosti, vytvářejí útulnou atmosféru a zaručují ideální vlhkost prostředí v rozmezí 30 až 55%. Díky optimální vlhkosti je ve srubu mnohem méně prachu, bakterií a virů a i bez nadsázky můžeme říct, že život v takovém obydlí je mnohem zdravější, než ve kterékoli jiné stavbě. Další unikátní vlastností severské borovice je i schopnost vyrovnávat teplotní odchylky.

Ekologický stavební materiál

Dřevo je jediný 100% obnovitelný stavební materiál, který splňuje i ty nejpřísnější ekologické požadavky. Bydlení v masivní dřevostavbě je nenáročné na spotřebu energie a dřevo navíc ukládá oxid uhličitý. Za dobu, za kterou materiál – strom – na stavbu standardního rodinného domu vyroste, na sebe naváže takové množství oxidu uhličitého, které se rovná množství vyprodukovaného provozem auta za 10 let! Z toho vyplývá, že dřevo nezanechává žádnou uhlíkovou stopu, naopak oxid uhličitý spotřebovává. O uhlíkové stopě se nemluví dlouho, teprve posledních pár let v souvislosti s veřejnou diskusí o klimatických změnách. Téměř každá aktivita od dopravy po jídlo uvolňuje přímo nebo nepřímo skleníkové plyny. Uhlíková stopa je množství těchto plynů. Je to nástroj k měření dopadů lidských aktivit na životní prostředí vyjadřovaný ekvivalentech oxidu uhličitého CO2. Jednoduše řečeno, uhlíková stopa je množství oxidu uhličitého a ostatních skleníkových plynů uvolněných během životního cyklu produktu či služby, našeho života nebo jedné cesty apod.

Místo pro relaxaci – kdykoli chcete

V dnešním zrychleném světě je velice těžké najít prostor pro odpočinek a relaxaci. Jsme příliš orientování na výkon, klasické hodnoty se vytrácejí. Bydlení v dřevostavbě z masivu pomůže najít vnitřní rovnováhu a klid. Součástí mnoha modelů je i sauna, která je pro obyvatele Finska tradiční zdravotní procedurou, která jim pomáhá překonat dlouhé zimy s nedostatkem slunečního světla. Saunování stimuluje oběh krve, redukuje svalové a celkové napětí, je ideálním způsobem relaxace.

Dřevo je mimořádný stavební materiál pro každé roční období

Dřevo je jedinečný materiál v každém ročním období. V létě dům zůstává příjemně chladný, v zimě je dům útulně teplý. Je to z toho důvodu, že dřevo nemá tepelnou paměť. Navíc během jarních a podzimních měsíců dřevo akumuluje energii ze slunce.