O nás

Sruby Kontio – ekologické srubové domy a dřevostavby s moderním designem

Dům KONTIO získal 2.místo v soutěži Dům roku 2015!

Začátkem roku 2015 se uskutečnil 20.ročník čtenářské soutěže o titul Dům roku, kterou každoročně vyhlašuje časopis Můj dům. Srubový dům KONTIO, byl zvolen odbornou porotou a ta mu udělila 2.místo v kategorii “Realizované typové domy”. Odborná porota ocenila výjimčnost a odvážnost tohoto domu. Prohlédněte si celou galerii fotografií oceněného domu KONTIO – ZDE!

Vítejte v jedinečném  světě srubových domů KONTIO! Srubové domy KONTIO  v sobě spojují přednosti života v souladu s přírodou a moderní způsob bydlení  splňující požadavky 21.století. Přírodní materiál špičkové kvality a know how našich projektantů a stavitelů mohou  proměnit váš sen o vlastním  příměstském, venkovském nebo rekreačním  domě ve skutečnost. Skandinávsky racionálně pojatá architektura a moderní technická řešení usnadňují a zrychlují stavbu srubu, a tím snižují stavební náklady.

Bydlení v ekologicky čistém srubovém domě KONTIO je pohodlné. Přírodní dřevo v kteroukoli roční dobu účinně vyrovnává vzdušnou vlhkost a klima uvnitř domu KONTIO. Protože dřevo umí „dýchat“, udržují si dřevostavby z masivu KONTIO  trvale příjemné mikroklima a bydlení v nich je skutečným potěšením!

„Při projektování domů je třeba brát v úvahu nejrůznější faktory. Dané modely se především vyznačují jak jednoduchým provedením a racionálním uspořádáním, tak i velkolepým otevřeným prostorem s katedrálovým stropem otevřeným z přízemí až po vrchol domu. Výchozím hlediskem pro projekty se stal skandinávský styl, který je finské společnosti KONTIO vlastní . Je nadčasový a výborně se doplňuje s nejnovějšími technologiemi strojového opracování trámů. Podstata a atmosféra tradičního srubu zůstává zachována, ale architektura je přitom více než současná.“

  Petri Hiltula, autor kolekce KONTIO Future, více informací o kolekci najdete na www.kontio.net

Srubové domy i pro příměstskou zástavbu

Moderní srubové domy  jsou od těch, jak je známe z dobových filmů a dobrodružných knížek diametrálně odlišné, nicméně stále se jedná o stavby, ze kterých již na první pohled dýchá příroda. Jsou populární zejména v severských zemích, ovšem příznivce si získávají i u nás. Pokud se v současné době poohlížíte po novém bydlení a je vám blízká příroda, mohl by se vašim novým domovem stát právě srubový dům. Sruby = zdravý a pohodový život, jejich nezaměnitelný vzhled, který snoubí eleganci a úzký vztah k přírodě. Dřevostavby z masivu vyrobené ze severské borovice mají unikátní vlastnosti, vytvářejí útulnou atmosféru a zaručují ideální vlhkost prostředí v rozmezí 30 až 55%. Díky optimální vlhkosti je ve srubu mnohem méně prachu, bakterií a virů a i bez nadsázky můžeme říct, že život v takovém domě je mnohem zdravější, než ve kterékoli jiné stavbě. Další unikátní vlastností severské borovice je i schopnost vyrovnávat teplotní odchylky.

KONTIO je největším světovým výrobcem srubů a roubenek. Výrobní závod KONTIO se sídlem ve Finsku využívá nejnovější technologie a výsledky výzkumů. Každoročně dodává více než 2 500 dřevěných domů – od srubových chat po luxusní dřevostavby; vyrobených z vysoce kvalitní finské severské borovice. Odborně vyprojektované a správně postavené moderní sruby jsou pevné a odolné. Proto jsou finské sruby KONTIO populární všude – od drsného severu až po seismicky aktivní jih. Více informací najdete na www.kontio.net

Kontaktujte nás, pomůžeme vám s realizací vašeho snu! Srubové domy KONTIO – to pravé pro vás 🙂