SmartLogTM

unikátní nesedavý trám

KONTIO představuje inovativní řešení pro stavbu srubu na klíč

Nesedavý trám SmartLogTM symbolizuje:

 Neomezený design na míru Vašim představám

SmartLogTM nabízí neomezené možnosti pro moderní architekturu. Zásadní výhodou oproti běžným trámům je, že trámy vyrobené unikátní technologií “nesedají”

Tento rys umožňuje větší svobodu nejen při navrhování,  ale také při kombinaci materiálů při stavbě srubu na klíč, současně zachová všechny užitečné vlastnosti masivu. SmartLogTM  umožňuje použití jednoduchých detailů, protože se nemusí brát ohled na „sedání“ trámů a případné změny rozměrů způsobené vlhkostí dřeva.

Díky unikátní konstrukci SmartLogTM mohou být obložky oken a dveří prakticky neviditelné, není třeba podlahových lišt, jednoduchá napojení.

   

  Ukázka typů trámu SmartLogTM

“Vymazlené” detaily

Celková kvalita každého srubu na klíč je dána souhrnem našich odborných znalostí ve stavebnictví a špičkovou technologií, na které naše oddělení vývoje pracuje již 40 let.  Využíváme nejmodernější výrobní technologie zpracování dřeva. Materiálová napojení a detaily jednotlivých domů jsou dokonale propracovány. Certifikáty ETA (European Technical Approval)  umožňují domům KONTIO používat označení CE.

 

Nízkoenergetické řešení srubu na klíč

Sruby KONTIO se původně stavěly v chladných podmínkách nedaleko Severního polárního kruhu. Naše energetická řešení jsou navrhována tak, aby obstála v extrémních podmínkách. Pomalu rostlá severská borovice získává díky unikátním geologickým a klimatickým podmínkám velmi těsné letokruhy, je tzv. jemnoletá. To zaručuje jak kvalitní tepelně izolační vlastnosti, tak i pevnost dřeva – díky tomu je severská borovice nejlepším materiálem pro srubové konstrukce – v létě se dům nepřehřívá a v zimě kvalitně udržuje tepelnou pohodu. Spojení nesedavého trámu SmartLogTM s ekologickou izolací jsou ideálním řešením pro moderní nízkoenergetické domy.

  Ekologie na prvním místě

Dlouhá životnost srubů KONTIO je garantována díky jedinečným vlastnostem přírodní severské borovice s  vysokým podílem jádrového dřeva, které je extrémně odolné vůči počasí. V KONTIO neustále zdokonalujeme proces výroby, aby byl ve všech směrech co nejvíce šetrný k životnímu prostředí. Zpracování dřeva vyžaduje pouze zlomek energie potřebné k výrobě jiných stavebních materiálů, jako je ocel, beton, plasty a hliník. Vedlejší produkty, jako je kůra, piliny a odpad jsou 100% recyklovány nebo použity pro výrobu bioenergie.

  Technická fakta

KONTIO SmartLogTM  vzniká slepením tří borovicových lamel – šikmé uspořádání podélných a příčných vrstev snižuje sedání a možné vydutí zdi z trámů na minimum. Také zvyšuje statickou pevnost a zachování tvaru, díky tomu mohou být architektonické návrhy prakticky bez omezení.

Abychom se vyhnuli nebezpečným škůdcům, houbám a v neposlední řadě hmyzu, v souladu s ETA – 05/0119, používáme v KONTIO pouze technicky vysušené dřevo s vlhkostí 15% (+/- 3%).

Slepené trámy jsou nařezány na nejmodernějších CNC strojích přesně dle výkresové dokumentace. V továrně jsou trámy označeny štítky. Jakmile jsou dopraveny na staveniště, montážníci dostanou přesné instrukce, kam jaký trám patří. Tento postup zajišťuje rychlou a snadnou montáž.

Trámy SmartLogTM se skvěle hodí pro nosné, vyztužené a nenosné stěny. Jsou používány pro konstrukce solitérních rodinných domů, vícepatrových rezidenčních budov, veřejných staveb, v průmyslových a komerčních zónách či na rekonstrukce staveb.

 

 Zdravý, příjemný a útulný domov KONTIO

Díky přirozené schopnosti severské borovice optimalizovat vlhkost vzduchu je vnitřní klima ve srubovém domě čisté, svěží a nádherně voní. Dřevo má navíc zklidňující efekt na naši psychiku a je akusticky velice příjemným materiálem. Krásná pohledová struktura borovicového dřeva zároveň vytváří unikátní atmosféru a inspirativní prostředí pro život, práci i odpočinek.