retin a.05 45 g Sahne €28.62

Energetické parametry

Dřevostavba z masivu Energetické parametry - Moderní dřevostavba z masivu má výborné tepelně izolační vlastnosti a je energeticky úsporná

Energetické úspory šetří přírodní zdroje

Cílené energetické úspory jsou důležité zejména z hlediska ochrany životního prostředí. Nejdříve zvažte vaše individuální potřeby a pak vyberte vhodnou velikost a tvar domu, půdorys, vezměte v potaz orientaci budovy.

Je také vhodné používat materiály, které jsou energeticky úsporné a minimálně zatěžují životní prostředí během svého životního cyklu. Dřevostavba z masivu takovým materiálem je a dřevěný dům KONTIO je přesně takovým domovem.

Moderní dřevostavba z masivu má výborné tepelně izolační vlastnosti a je energeticky úsporná

Přirozené izolační vlastnosti dřeva snižují náklady na vytápění a údržbu. Dřevo neakumuluje teplo a prostor se velmi rychle vyhřeje, na druhou stranu v horkých letních dnech jsou vnitřní prostory domu příjemně chladné. Při vytápění se dům rychle prohřeje, protože se vytápí pouze vzduch uvnitř místností a tenká povrchová vrstva dřeva. V domech KONTIO díky přírodnímu stavebnímu materiálu dochází k maximalizaci pohodlí a energetické účinnosti. Těsnost domů KONTIO byla ověřena v testech prováděných VTT Technical Research Centre ve Finsku, s uvedením těsnosti N50 – což je vynikající výsledek!

Přestože jsou domy KONTIO kvalitně utěsněné,  obyvatelé si nemohou vynachválit příjemné klima uvnitř domu.  Dřevo umí „dýchat“ a díky tomu dochází k vyrovnávání vzdušné vlhkosti a klima domu KONTIO, což ocení zejména alergici, lidé s respiračními problémy a samozřejmě všichni lidé, kteří chtějí žít ve zdravém prostředí.

Důležitý je celý dům

Těsnost je extrémně důležitá, zejména pokud jde o celkovou spotřebu tepla v domě. Plášť budovy se skládá ze střechy, vnějších stěn (včetně oken a dveří) a podlah, resp. základů. Záleží na správném provedení všech částí domu!

Vnější stěny představují cca 15% celkových tepelných ztrát. Většina tepla uniká z domu přes střechu. Je proto důležité, aby byla střecha dokonale tepelně izolovaná s použitím správných izolačních materiálů. Také okna a vnější dveře hrají významnou roli v celkových tepelných ztrátách.

Ovlivnění celkové spotřeby energie

Životní styl může hodně ovlivnit dopad na životní prostředí. Úsporné zdroje světla, větrání a rekuperace tepla, vysoký a nízký tarif el.proudu, solární energie, vytápění, ohřev vody a správně zvolené domácí spotřebiče mohou znamenat  dodatečné úspory. Použití účinnějších technologií v domácnostech znamená výrazné snížení celkové energetické spotřeby.