Výrobce Finských srubových domů

Kontio - výrobce Finských srubových domů na stránkách Kontio.cz. Výhradní český dodavatel srubovýc domů, dřevostaveb z masivu, srubů, roubenek a dřevěnic finské firmy KONTIO

Historie

Společnost KONTIO, která je v současnosti největším výrobcem srubových domů, vznikla kdysi dávno, když si jeden muž koupil mobilní pilu. Společně s provozem pily se začal stavět malé chatky, kterým dal jméno KONTIO ( finsky : Méďa ). Na konci 70.let minulého století se již chatky KONTIO vyváželi například do skandinávských a některých dalších evropských zemí. Nyní dosahuje produkce společnosti KONTIO 2 500 srubových domů ročně.

KONTIO jako součást skupiny PRT-Forest Group

Hlavní oblastí podnikání této skupiny je zpracování dřeva a průmysl stavebních materiálů společně s montovanými stavbami. Skupina zahrnuje společnosti Kontiotuote Oy, Pyhännän Rakennustuote Oy, PRT-Wood Oy, PRT-Lami Oy, Mellano Oy a Lappli-Talot Oy.

Kvalita a hodnoty KONTIO

Společnost Kontiotuote Oy zpracovává pravé finské dřevo a uspokojuje požadavky na vysokou kvalitu staveb a pohodlného života. Provoz KONTIO je silně orientován na zákazníka a je veden filozofií dokonalé kvality. Kvalita v podání značky KONTIO je založena na vysoce kvalitních přírodních materiálech, nejnovějších konstrukčních a výrobních technologiích a na znalostech dřevěných konstrukcí, získaných dlouhodobou praxí a zkušeností.

K nejzákladnějším hodnotám společnosti KONTIO patří závazek k principům firemní zodpovědnosti a respektu k lidem jako zákazníkům, partnerům a zaměstnancům. Při nákupu dřeva se řídí KONTIO dodavatelskými zásadami, které kladou důraz na ochranu a zachování přírody a životního prostředí.

Cíle společnosti KONTIO

S využitím nejmodernější technologie vyrábí Kontiotuote Oy vysoce kvalitní srubové stavby pro ekologický a zdravý styl života. Ve svých činnostech společnost Kontiotuote Oy náležitě adresuje své společenské a zaměstnavatelské závazky a postupuje podle zásad poctivosti a zodpovědnosti ve svém jednání vůči zaměstnancům, zákazníkům a investorům.

KONTIO operuje po celém světě

Jemnoleté severské dřevo je konkurenceschopným stavebním materiálem pro různé podmínky – včetně oblastí, kde půdní pohyby vyžadují speciální nároky na materiály a konstrukci.

Japonské golfové centrum nebo olympijská vesnice v Lillehammeru jsou vynikajícími příklady četných mezinárodních zkušeností společnosti KONTIO.

Nepřeberné množství výrobních nápadů, konstrukčních řešení a patentů vyvinutých společností KONTIO přispělo k rozšíření srubových staveb po celém světě. Dnes je KONTIO jedním z předních výrobců srubových staveb na světě.