vitamin c Koffein retinol pond's €21.80

Typy trámů

Severská/polární borovice – ideální materiál pro výstavbu dřevostavby z masivu

KONTIO používá pro výrobu výhradně jemnoletou severskou borovici. Tento  arktický druh borovice potřebuje pro kvalitní růst správné geo- klimatické podmínky včetně neznečištěného životního prostředí. Severní Finsko, místo kde se nachází výroba domů KONTIO,  poskytuje tyto geologické a klimatické podmínky lépe  než jakýkoli jiný region na světě.

Drsné podmínky mrazivých zim a krátkého nordického léta formují pomalu rostoucí dřevo severské/polární borovice vyznačující se těsnými, jemnoletými, letohruhy. Díky této charakteristice získává severská/polární borovice unikátní vlastnosti, které z ní činí nejhouževnatější a nejodolnější stavební materiál pro sruby a roubenky.

Vyberte si to nejlepší pro váš dům!

Nabídka KONTIO je velmi široká, můžete si vybrat z několika profilů hranolu a kulatin.  Volba trámu je z velké části definována tím, jak chcete, aby váš dům vypadal, k čemu má sloužit a jaké jsou okolní klimatické podmínky. Různé druhy trámů vytvoří individuální vzhled domu, jeho atmosféru a styl. Všechny KONTIO trámy jsou vysoce odolnými konstrukčními materiály. Dobře udržovaný srub vydrží po celé generace.

Uzavřený rohový spoj, ochranná známka konstrukce KONTIO

Těsnost stavby z hranolu nebo kulatiny je zaručena uzavřenými rohovými spoji KONTIO na bázi pera a drážky. Řešení rohů pomocí pera a drážky a rovnoměrná izolace mezi kládami zaručují, že trámová stěna má vynikající tepelně izolační vlastnosti.

Hranol = moderní architektura

Lepený hranol je vizuálně atraktivní, a dodává vašemu domu moderní vzhled a zároveň respektuje tradici a využívání nejmodernějších výrobních technologií. Lepené hranoly jsou k dispozici ve velikostech od 95×170 mm až do 275×275 mm, použití tohoto trámu dává vašemu domovu opravdu působivý vzhled.

Trámy velikosti 95 – 135 mm se používají hlavně pro rekreační bydlení, ale mohou být také použity pro rezidenční bydlení v teplých oblastech.

Lepené vrstvené trámy jsou vynikajícím stavebním materiálem a uchovávají si přírodní buněčnou strukturu dřeva, minimálně sesedají  a praskají. Jsou opracované na CNC strojích a tím jsou zaručeny dokonalé tepelně izolační vlastnosti trámové stěny. Velmi odolné jádro dřeva je vždy na vnějším povrchu trámu.

Pro účely kontroly kvality se z každého lepení odebírají vzorky. Kromě síly lepených spojů se testuje i jejich odolnost vůči vlhkosti. Po lepení jsou trámové bloky připraveny k profilování.

Rohové spoje KONTIO – vyberte si ten, který bude Vašemu domu slušet

Srubové domy a roubenky KONTIO mohou být zakončeny rohovým spojem s přesahem –  tzv. Long Corner,  případně na „rybinu“ – tzv. Eagle Corner. Pokud chcete, aby Váš dům měl skutečně čistý a moderní vzhled je možné zvolit zakončení bez přesahu – tzv. Neo Corner.