Proces výroby

Dřevostavba z masivu Proces výroby - s odborníky KONTIO jde výstavba jako po másle

Finská společnost KONTIO dnes provozuje ve městě Pudasjarvi, Finsko, největší linku na výrobu trámů na světě. Roční výrobní kapacita této linky je až 5 000 domů. 95% produkce jsou individuálně navržené domy a proto celý systém organizace výroby klade enormní požadavky na proces plánování a IT systém. Proces výroby zahrnuje všechny úkony od zpracování dovezených klád přes sušení, opracování a finální zabalení do transportních obalů.

Dřevěné domy KONTIO jsou vyrobeny ze severské borovice, která díky drsným klimatickým podmínkám v Severním Finsku roste podstatně pomaleji a díky tomu vytváří výrazně pevnější a hustší dřevo s lepšími tepelně izolačními vlastnostmi v porovnání s borovicí středoevropskou. Je proto ideálním stavebním materiálem pro dřevostavbu.

 

Stavební odborníci k vašim službám

Architektura dřevěných, roubených domů může být velmi rozmanitá a uspokojí jak představy o tradičním prostředí v domě, tak představy o moderním a impozantním prémiovém bydlení. Splníme vaše individuální představy, pokud toužíte po malé chatě v přírodě nebo chcete celoroční bydlení pro svou rodinu.  Ať už se vám líbí cokoli, jsme zde pro vás, nabízíme vám profesionální přístup, znalosti podpořené mnohaletými zkušenostmi v oblasti navrhování, výroby a výstavby srubových domů.

Pro zhmotnění vašeho snu používáme špičkový architektonický a projekční software AutoCAD® dále námi upravený do verze LogCAD. Pro úpravy používáme nejnovější poznatky plynoucí z projektování cca 3.000 konstrukcí ročně.

“Ďábel se skrývá v detailu” – proto máme zpracovaných několik set detailů jak technického řešení, tak i provedení správné montáže. Díky tomu získává náš klient jistotu bezproblémového užívání svého srubového domu Kontio.

 

S profesionály jde výstavba jako po másle

Všechny KONTIO domy jsou navrženy v souladu s lokálními stavebními předpisy a požadavky. Náš  KONTIO tým rozumí procesu výstavby a má bohaté zkušenosti co se týká lokálních předpisů, regulací, dopravy a montáže.  Odborníci, kteří pro nás dlouhodobě pracují zajistí hladký průběh realizace vašeho snu a díky svým znalostem vám ušetří velké množství času, nervů a peněz.

 

Důraz na plánování

Každý dům KONTIO je navrhován individuálně na vaše přání. Ať už sníte o praktickém rodinném domě nebo o exkluzivní vile s jedinečným architektonickým řešením, společně s odborníky KONTIO vytvoříte dům, který budete milovat!

Existuje spousta možností jak by mohl váš vysněný dům vypadat. Kromě úpravy půdorysu můžete zvolit typ trámu, velikost a počet oken a dveří, teras, balkonů, střešních vikýřů, schodišť, zábradlí a v neposlední řadě barvu, která bude nejvíce odpovídat vašemu přání a lokalitě, kde je dům umístěn. Můžete si vybrat kombinace dřeva se sklem, ocelí, kamenem a jinými materiály, které z vašeho domu udělají jedinečnou záležitost. Popusťte uzdu své fantazii a nechte se inspirovat našimi Modely, prohlédněte si dům, který se vám líbí ve virtuální prohlídce, věnujte pozornost KONTIO stylům, které vám napoví, jak by interiér domu mohl vypadat.

Snadný a rychlý průběh stavby

Každý zákazník obdrží přesné konstrukční detaily. Díky přesnému plánování vám bude dodána stavebnice, kterou náš tým odborníků snadno smontuje. Montáž domu je jako hra s Legem. Díky prefabrikovaným trámům s přesnými profily a inteligentnímu řešení spojů vám bude dům růst před očima. Dřevěné kolíky a závitové ocelové tyče umístěné uvnitř zdí zaručují pevnou strukturu. Montáž trámu je rychlá a jednoduchá, u silnějších trámů je však nutné použít jeřáb. Certifikované montážní týmy, které pro nás pracují, jsou schopny dokončit srub podle podrobných pokynů továrny. Časová náročnost výstavby srubu je dána jeho velikostí a složitostí konstrukce; dokončení hrubé stavby trvá zpravidla 6 – 10 týdnů.

Údržba je důležitá pro každý dům

Bez ohledu na způsob výroby je nutné dům pravidelně udržovat. Bohužel se na to často zapomíná. Péče o KONTIO dům je pro nás srdeční záležitostí. Proto jsme dlouhodobě nápomocni našim zákazníkům jak radou tak odbornou pomocí při péči o jejich originální dřevěný dům KONT