vitamin a retinoide beste haut €58.18

Výjimečný dřevěný dům KONTIO ve Valais

Působivý moderní rodinný dům z trámu SmartLog™ doplňuje výjimečně krásnou přírodu švýcarských hor.

Minimalistická dřevostavba na horském svahu

Dřevostavby Kontio dům z trámu SmartLog ve Švýcarsku exteriér

Dřevostavby Kontio dům z trámu SmartLog ve Švýcarsku exteriér

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Údolí Valais ve Švýcarsku je nezapomenutelné pro svou výjimečnou krásu. Velkolepost horských štítů, půvab a ticho horských údolí a palouků, pokrytých hebkou zelenou trávou, se zde snoubí s klidnými, tajemnými hladinami hlubokých horských jezer a tůní. Lidé, kteří mají to štěstí a bydlí zde, mohou po celý rok dýchat ten nejčistší vzduch.

„Bydlení na takovémto výjimečném místě si žádá i odpovídající, stejně krásnou architekturu, která by krásy přírody doplňovala a nenarušovala. Dřevěné domy KONTIO jsou přesně takové, přátelské k životnímu prostředí a ladící s krajinou do které jsou zasazeny.“ říká švýcarský architekt Jean-Michel Martignoni.

V působivé krajině krásného švýcarského venkova postavilo KONTIO, ve spolupráci s architektem Jeanem-Michelem Martignonim a jeho klientem Arnaudem Gilletem, působivý, moderní dům. KONTIO se specializuje na navrhování a stavbu moderních dřevěných domů, ve kterých se spojuje finská inovativní technologie a tradiční materiál, jakým je dřevo.

Pan Arnaud Gillet podlehl kouzlu dřevěných domů před více jak 20 lety, kdy si také zakoupil pozemek ve Valais. 18 let pronajímal pan Gillet svůj pozemek chovatelům dobytka, takže dlouhou dobu si krásné výhledy a čistý vzduch užíval pouze místní skot. Po mnoha letech plánování, váhání a snění o moderním dřevěném domě, se pan Gillet rozhodl, že na krásném místě na svazích švýcarských hor zrealizuje svůj sen. V souvislosti se stavbou dřevěných domů pan Arnaud Gillet poznamenává „Se stavbou a žitím v dřevěném domě se pojí celá filozofie. Dřevo je ´živý´ materiál a nabízí spoustu výhod, které jsme se snažili zachovat.“

KONTIO má bohaté zkušenosti se stavbou domů nejvyšší kvality, které souzní s požadavky na uchování a ochranu životního prostředí. V současné době je možnost postavit si vlastní, moderní dřevěný dům, opravdu na dosah ruky, bez nutnosti činit ústupky požadavkům na design a komfort bydlení.

Moderní domy

Pan Gillet je milovník moderních architektonických směrů, takže jeho představa o dřevěném domě byla od počátku vzdálená představě tradiční, dřevěné chaloupky s malými okny a temným interiérem. Arnaud a jeho manželka Helene si přáli moderní, světlý dům bez potřeby činit kompromisy ohledně nároků na estetiku i funkčnost.

Pan Gilett a jeho manželka Helene se, společně s architektem, pečlivě a dlouho věnovali plánování svého vysněného domu. Úvahami a divokými diskuzemi nad podobou domu trávili manželé večery a víkendy. Nakonec se Arnaud a jeho žena shodli na jednoduchém minimalistickém domě, který sestává ze dvou propojených částí. Arnaud s manželkou se shodli ve své představě domu, který by se velkými prosklenými plochami otevíral směrem do údolí, tak aby se obyvatelé domu mohli těšit z okolních přírodních krás a z výšin, ve kterých se dům nachází pozorovat život v údolí.

Jedinečná technologie trámu SmartLog™, ze kterého je dům ve Valais postaven, neklade meze kreativitě a možnostem moderního designu. Tato technologie nahrává minimalismu a umožňuje soustředit se na podstatu dřevěného materiálu. Po dokončení hrubé stavby právě sama podstata domu vynikla a Arnaud s Helene mohl obdivovat to, co zatím viděl pouze na papíře či v digitální formě. Nyní, mohli manželé obdivovat dokonalost a promyšlené umístění trámů, hladkou jednolitost fasády a nenápadné spoje. Architek Jean-Michel Martignoni, v návaznosti na přání Arnauda a Helene, s radostí využíval neomezené možnosti kombinací dřevěných trámů s jinými stavebními prvky jako je třeba ocel, kámen, sklo, beton či lakované povrchy. SmartLog™ nabízí spoustu různých možností a velkou výhodou této technologie je neomezená možnost přizpůsobení se.

Arnaud si původně přál, aby obě křídla domů byla identická, Helene měla představu o domě trochu jinou a nakonec manželé, ve spolupráci s architektem, dopěli ke kompromisu v podobě dvou křídel domu, které jsou podobně koncipované, ovšem v jednotlivostech se odlišují. Obě křídla domu mají v přízemí terasy rozkládající se přes celou šíři domu. Tyto terasy jsou od vnitřních prostor odděleny francouzskými okny. Helene si po dlouhých diskuzích s manželem, prosadila umístění vířivky na jednu z teras. Zde, ponořeni do teplé lázně můžou manželé sledovat, jak nad horskými štíty zapadá slunce.

Vnitřní prostory domu nechali manželé zařídit v jednoduchém, elegantním stylu. Dřevo, industriální prvky, geometrické tvary, sklo, ocel a beton spolu s pečlivě vybraným nábytkem vytváří vkusný, vzdušný, světlem prodchnutý interiér.

Prostorná sauna s možností vstupu na terasu nabízí nevšední možnost relaxace pro celou rodinu a jejich přátelé, kteří tvrdí, že požitek ze sauny s výhledem na přírodu třpytící se modravým sněhem je jedinečný.

Dispozice domu poskytuje soukromí Helene a Arnaudovi, ale také jejich synům středoškolského věku, kteří se můžou bavit s kamarády u stolního fotbálku, aniž by rušili rodiče.

Nevšední dům, navržený Jean-Michel Martignonim, vyniká svou podstatou, tedy dřevěným materiálem, zasazením do okolní krajiny a moderním, neotřelým vzhledem bez zbytečných zdobných prvků. Dům zasazený do dechberoucí horské přírody souzní s okolní krajinou.

Zdravý a pohodlný dům

Estetické možnosti domů KONTIO jsou neomezené, navíc tyto dřevostavby splňují požadavky pohodlného a moderního bydlení. Bydlení v domě KONTIO znamená zdravý životní styl v harmonii s přírodou. Náš často stresující a chaotický život může být díky žití v domě KONTIO vyvážen klidným, pokojným a zdravým domovem.

Okamžitě po nastěhování do dřevěného domu můžete pocítit jeho kouzlo a atmosféru tolik odlišnou od atmosféry domů zděných a domů ze sloupkovo-rámové konstrukce. Přirozená struktura dřeva severské borovice, ze které jsou domy KONTIO postavené příznivě ovlivňuje vlhkost uvnitř domu, tak aby byla vždy na optimální úrovni. Kvalitní ovzduší uvnitř domu snižuje rizika vzniku, alergií, astmatu a bolestí hlavy.

Interiér moderního domu Arnauda a Helene se může chlubit bohatstvím přirozeného světla, neboť při jeho plánování a stavbě se zohledňovalo umístění domu v krajině a jeho orientace takovým způsobem, aby se nejlépe a v maximální možné míře přirozené denní světlo využilo.

Technickou vychytávkou domu je i možnost odpojit se, jedním zmáčknutím vypínače, od elektrické sítě v prostorách domu určených pro odpočinek, takže spánek obyvatel domu není narušován elektromagnetickými vlnami.

Arnaud říká „ Bydlení v dřevěném domě je pro nás takovým vyvážením hektického a stresujícího života. Doma máme pocit spojení s přírodou, skrze dřevěný materiál. Vytvořil jsem nám domov, místo kde je klid, krásně to zde voní a naše duše i těla se zde zklidní a odpočinou si.“

Dům v krajině, dům v čase

Pro KONTIO je samozřejmostí, že plánování a stavba domu zohledňuje umístění domu na pozemku a v krajině. Materiál, který je používán pro stavbu domů KONTIO pochází ze zdrojů, které jsou obnovitelné a také jsou pravidelně obnovovány. Dřevo, které bylo použito pro stavbu, konkrétně tohoto domu na sebe navázalo kolem 20 tun oxidu uhličitého v průběhu svého růstu. Celý proces vzniku domů KONTIO je fakticky prospěšný životnímu prostředí. Energetické řešení domů lze přizpůsobit požadavkům jednotlivých zákazníků. Dřevěné domy můžou být nízkoenergetické. Finské dřevostavby jsou vysoce funkční a trvanlivé, jejich konstrukce odolávají zkouškám času a dřevěné domy se tak stávají součástí krajiny. Součástí krajiny se stávají i obyvatelé těchto půvabných, velkolepých i jednoduchých domů, kteří se můžou opájet pocitem, že své domovy můžou předávat svým potomkům. Spojení lidí, domu a konkrétního místa v krajině je provázané rodinnými pouty. Dům, člověk a krajina jsou propojeni v toku času a to, co je spojuje je dřevěný domov.