tretinoin .01 rezension €7.64

Pohádkový rodinný dům River House od KONTIO

Srubový dům River House 2

Vysněný srubový dům majitelů – River House

Finský srubový dům v polské přírodě

 

Dřevostavby Kontio River House exteriér

Dřevostavby Kontio River House exteriér

Zveme Vás na návštěvu finského srubového domu River House 2 od společnosti  KONTIO. Rodinný dům má celkovou podlahovou plochu 203.00 m2 a pokud by Vás jeho krása uchvátila natolik, že byste jej chtěli vidět na vlastní oči, museli byste se vydat do sousedního Polska. Dům se pyšní moderním interiérem, který klade důraz zejména na přírodní materiály a citlivě mísí několik stylů a barev.

Majitelka domu Adrianna, měla s výběrem dodavatele jasno od prvního okamžiku. S výběrem pozemku to tak hladce nešlo a strávila s tím snad více času, než poté trvala samotná stavba domu River House 2. „Oslovila jsem několik realitních kanceláří, kde jsem jasně definovala svůj záměr, ale vždy se objevila nějaká překážka, která nám nevyhovovala či v koupi pozemku bránila… Již jsem začala pomalu slevovat ze svých nároků, když se objevila nabídka na koupi pozemku v klidné lokalitě, kde již několik srubů dříve vzniklo“ vzpomíná Adrianna. „To místo opravdu čekalo na nás! Poblíž lesa, v zeleni, kde jsou moderní srubové domy v dokonalém souznění s okolní přírodou. Byla jsem opravdu šťastná, ano na rčení „Trpělivost přináší růže“ opravdu něco bude,“ směje se Adrianna.

 

Po vyřízení všech formalit ohledně koupě pozemku se mohli konečně pustit do stavby. Představa majitelů byla postavit dům, který bude vyhovovat potřebám rodiny a současně bude prezentovat kvalitní zpracování, design a technologii značky KONTIO. Dům byl vybrán z katalogových modelů. Ač je výběr opravdu neskutečně široký a mohli jít také individuální cestou, tento model byl mezi jejich favority již dlouhou dobu a vyhovoval po stránce architektonické i dispozičně. Vyprojektovat si nechali pouze garáž, aby vše včetně exteriéru ladilo a tvořilo harmonický celek.

 

Dřevostavby Kontio River House obývací pokoj

Dřevostavby Kontio River House obývací pokoj

Typický finský srubový dům nabízí velmi čisté a přímé linie. Obytnému prostoru dominuje velká obývací místnost s velkými okny a otevřená galerie v horním patře, která působí velice vzdušně. Estetický dojem umocňují dokonale opracované trámy ze severská borovice v přírodním tónu dřeva. Správně barevně sladěné s ostatními prvky interiéru působí skutečně luxusně!  Samozřejmě nesmí chybět krb pro dotvoření atmosféry. Majitelé zvolili finská krbová kamna značky Tulikivi, které mají u zákazníků KONTIO velmi pozitivní ohlasy.

Majitelé oceňují také rychlost výstavby srubového domu, kterou přirovnávají k „chytré stavebnici.“ Dům se po přivezení z továrny na místo ručení smontuje za cca 6 – 8 týdnů. Do detailu propracovaný konstrukční systém zaručí nejen stabilitu a ochranu dřeva vůči vnějším vlivům, ale také dokonalou harmonii při pohybu stavby, která vzniká v důsledku přirozených vlastností dřeva či při zatížení sněhovou pokrývkou. Základním předpokladem je, aby dům sloužil dlouho a bez starostí vám i budoucím pokolením.

Jemnoletá severská borovice, kterou společnost KONTIO pro stavbu srubových domů používá, zajistí obyvatelům domu optimální klima v interiéru, vynikající akustiku a tepelnou pohodu.  Schopnost dřeva regulovat vnitřní teplotu ve srubu je jednou z hlavních výhod bydlení v domě z masivu. V létě je prostředí ve srubu příjemně chladné, v zimě je naopak srubový dům rychle vytopený. Dřevo působí velmi pozitivně také vizuálně, což je velice příznivé pro chvíle relaxace po náročném dni. Kompletní galerie realizace srubového domu