mega isotretinoin €33.22

Co to znamená, že srubový dům KONTIO vytváří „zdravé“ vnitřní prostředí?

Zdravé vnitřní prostředí, klima srubových domů KONTIO je formováno několika vlivy. Optimalizováním vlhkosti vzduchu, čistým neemisním materiálem a v neposlední řadě emoční silou masivního dřeva. 

Masivní dřevo má přirozenou schopnost absorbovat vlhkost ze vzduchu, když je její koncentrace příliš vysoká. Jakmile však vlhkost vzduchu v určitém okamžiku poklesne pod optimální úroveň, dřevo zadrženou vlhkost opět uvolní do prostoru. Tímto jednoduchým, přirozeně fungujícím způsobem je plynule udržována relativní vlhkost vzduchu v optimálním rozsahu (mezi 30 až 55%). Mimo tento rozsah se zvyšuje cirkulace prachu, vytváří se prostředí pro šíření virů, bakterií, případně růst plísní. Což často vede ke zdravotním problémům, jako jsou respirační infekce, astma, alergie, vyčerpání a bolesti hlavy.

 

Pokud jde o klasifikaci emisí stavebních materiálů obecně, dřevo patří do nejlepší třídy (třída M1). Dřevěné materiály jako masivní trámy neuvolňují do vzduchu žádné nebezpečné částice nebo chemické výpary. Dřevo je prokazatelně čistým, bezpečným a zdravým stavebním materiálem a to jak dle laboratorních testů, tak i podle zkušeností z reálného života; a to po celá staletí.

Podvědomé vnímání energie masivního dřeva velmi pozitivně působí na lidskou psychiku a zlepšuje rovnováhu těla a mysli a přirozeně vytváří útulné prostředí.

Srubové domy KONTIO odráží čistý skandinávský charakter s jeho typickým pozitivním přístupem ke zdravému životnímu stylu.