tretinoin Stärken €8.27

Rodinný dům KONTIO Toive

Moderní dřevostavba se světlým interiérem se stala prvním společným bydlením manželského páru. Krásný interiér z přírodních materiálů je luxusní a útulný

Toive – splněné přání o společném bydlení

Moderní dřevostavba Toive (finsky přání) představuje první společné bydlení dvou lidí, které proměňuje jejich naděje a sny o společném životě ve skutečnost. Rodinný dům KONTIO Toive je totiž jejich skutečným splněným přáním.

Dřevostavby Kontio rodinný dům Toive - exteriér

Dřevostavby Kontio rodinný dům Toive – exteriér

Kde to všechno začalo?

Tiinu a Marka před pár lety seznámili společní přátelé. Oba milují sport a přírodu a hned od začátku si spolu porozuměli. Tiina ovšem žila v jihofinském městě Kouvola a Marko bydlel ve městě Mikkeli. Protože tato dvě města dělí stokilometrová vzdálenost, tak se Tiina s Markem rozhodli pro společné bydlení. Okolí jezera Saimaa se svou krásnou, klidnou přírodou, vodními labyrinty a dlouhým pobřežím se Markovi a Tiině jevilo jako ideální místo pro jejich budoucí domov, a tak zde zakoupili pozemek. Na veletrhu bydlení v Mikkeli, po zhlédnutí nepřeberného množství různých typů domů se Tiina a Marko shodli na výběru rodinného domu z lepených hranolů, který se na jejich pozemek v blízkosti jezera dokonale hodil.

Dřevostavba KONTIO z lepených hranolů nabízí dostatek místa a soukromí nejen pro manželský pár a patnáctiletou dceru Tiiny, ale i pro příležitostné návštěvy. Přízemí je funkční a praktické. Otevřená kuchyně je prostorná, pohodlně se zde vaří a kuchaři, či kuchařce nic nebrání v zapojení do společenského dění i během vaření. Patro dřevostavby v plné kráse ukazuje velkorysost prostoru. Patro je totiž jedna velká, otevřená místnost – ložnice a koupelna, která je bohatě zásobena přirozeným světlem skrze velkoplošná okna, která propojují svět uvnitř a krajinu venku.

Přání Tiiny a Marka bylo, aby byl jejich srubový dům jednoduchý na údržbu, proto je tato dřevostavba obklopena množstvím teras a zahrádka je opravdu malinká a na údržbu nenáročná.

Tiina si pochvaluje výhledy na jezero Saimaa. „Architekt nám sliboval výhled na jezero z patra, ale nakonec jezero vidíme i z přízemí, což je úžasné a velice mě to těší.“

Vnitřnímu vybavení rodinného domu dominují přírodní materiály

S vybavením interiéru roubené dřevostavby pomáhala Tiině a Markovi interiérová designérka Piia Kalliomäki.

Samotnému zařizování vlastního srubového domu předcházeli návštěvy areálu v Nurmijärvi, kde jsou vzorové domy KONTIO. Tiina a Marko si zde s odbornou radou a pomocí Piii několik dnů vybírali povrchové materiály, nábytek, parapety a barevné ladění domu. Piia říká „Tiina s Markem mají rádi rustikální a venkovsky-romantický styl, zároveň jsou to moderní lidé a tak jsem se snažila přispět k výsledné podobě domu, která je nejen jemná, venkovská a romantická, ale také moderní. S majiteli srubového domu jsme si rozuměli a naplnili jsme jejich představu o vybavení jejich domova. Přírodní materiály hrají ve vybavení jejich dřevostavby klíčovou roli.“

Vlastnící domu milují parkety, a tak téměř všechny podlahové plochy sestávají z parket, tedy kromě těch, ploch, které se dostávají do styku s vlhkostí. Parkety jsou rustikální, dubové a pocházejí z malé rodinné továrny v Mikkeli. V rodinném domě Toive převládají různé odstíny bílé. Bílá barva se báječně hodí do vzdušného patra, kam díky velkým oknům, proudí přirozené světlo ze tří stran. Koupelna je obložena nádhernými dlaždicemi z bílého mramoru od Tulikivi. Přírodní kámen je pod bosýma nohama hebounký a podtrhuje uklidňující atmosféru koupelny.

Zařizování kuchyně zabralo poměrně hodně času. Tiina s Piiou věnovaly této místnosti značnou pozornost. Vybavení kuchyně pochází z kolekce Kontio Living, stejně jako všechen vestavěný nábytek v domě. Piia společně s Tiinou a Markem vybrala perleťově bílou kuchyň. Kuchyň nemá vrchní skříňky, ale na radu Piii pouze bílé police, což nechává vyniknout obkladové dlaždičky v lesklém, jasně bílém provedení.

Dřevostavby KONTIO - rodinný dům Toive - kuchyně

Dřevostavby KONTIO – rodinný dům Toive – kuchyně

Díky speciální trámům s moderním profilem, které byly užity ke stavbě rodinného domu Toive, jsou příčky domu bez výrazných spár. Všechny interiérové stěny byly ošetřeny světlým olejovým voskem, který rozjasňuje a provzdušňuje atmosféru dřevostavby.

Bílá v různých odstínech

Rodinný dům Toive je dřevostavbou, která je moderní. Interiér tohoto domu z lepených hranolů je proveden v přírodních tónech, je půvabný a elegantní. Převládají přírodní vysoce kvalitní materiály, které přispívají k útulné atmosféře. Parkety zpočátku působily trochu tmavě, proto interiérová designérka projasnila dům spoustou světlých tónů, aby interiér dřevostavby působil jako moderní domov, a ne jako venkovská chalupa.

V domě převládá čalounění ve světlých tónech a ložnicové textilie jsou také světlé. Pohovky z Adey jsou sametově hebké a závěsy jsou ušity z jemné, světle šedé látky. Pokrývky a polštáře jsou vyvedeny v různých odstínech bílé a mají také různé struktury, tak aby celkový dojem z interiéru nepůsobil ploše. Křeslo od Fritze Hansena, které je v patře, stejně jako židle Adeana Bonneta v obývacím pokoji jsou potaženy světle karamelovou, luxusní kůží a interiéru  dodávají atmosféru luxusu a útulnosti.

Tiina společně s odbornicí Piiou vybraly perfektní designová svítidla, která se do interiéru dokonale hodí a přispívají k nadčasovosti interiéru. Sněhově bílé lampy Caravaggio a Le Klint 172C dotvářejí atmosféru kuchyně.

Tiina a Marko si neotřelou dřevostavbou Toive naplnili své přání o společném bydlení. Prostory srubového domu vybízejí k trávení času pospolu a k setkávání s přáteli. Pár se těší na využívání horké lázně zabudované do jedné z teras stejně jako na budoucí letní posezení s přáteli ve svém krásném, dřevěném domově.