nebenwirkungen von Retin a micro €102.11

KONTIO Kivilahti – šik rodinný dům v přírodě

Elegantní tmavě hnědý rodinný dům byl inspirován luxusním horským hotelem. Stylová a prostorná dřevostavba je oázou klidu a pohody pro velkou rodinu.

Rodinný dům KONTIO Kivilahti – stylové bydlení v přírodě

V oblasti Kivistö ve Vantaa na jihu Finska stojí šik, tmavý rodinný dům KONTIO postavený z lepených hranolů severské borovice. Interiér tohoto domu byl inspirován luxusním hotelem ve švédském Äre.

Rodina Kettunenových je početná a zde na jihu Finska vlastní Kettunenovi tři rodinné domy.  Dům KONTIO Kivilahti, který disponuje plochou 177m², je ovšem jejich prvním domem postaveným čistě z masivních dřevěných trámů. Všechno, o čem kdy Kettunenovi v souvislosti s bydlením snili, se zhmotnilo v dřevostavbě Kivilahti.

„Srubový dům byl dlouho naším snem, který jsme si nakonec splnili. Tento typ dřevostavby z lepených hranolů finské polární borovice je dražší než klasické dřevostavby, ale zpracování a kvalita materiálu je prvotřídní a také hodnota tohoto domu časem stoupá“, říká Kirsi Kettunenová. „Budování našeho domu pro nás bylo velmi radostnou činností, speciálně tedy pro mě. Pocházím ze severu Finska a jsem pravou, rozhodnou seveřankou, která potřebuje mít nad věcmi kontrolu a plánování a stavba našeho domu mě velice naplňovalo.“

Srubový dům KONTIO Kivilahti je působivý zevnitř i zvenčí. Kreativní manažer KONTIO Olavi Kujanen zajišťoval technickou stránku projektu dřevostavby. Přestože KONTIO disponuje bohatou paletou barev, barvy a materiály pro tento dům namíchala sama majitelka domu Kirsi. Vnější barvu domu, Diotrol Agva Natural Oil, vytvořila Kirsi speciálně pro dům své rodiny. Vnitřek dřevostavby také není tradičně, seversky bílý, je natřený speciální olejovou lazurou jejíž odstín namíchala kreativní Kirsi.

 

Dřevostavby KONTIO - rodinný dům Kivilahti - obývací pokoj

Dřevostavby KONTIO – rodinný dům Kivilahti – obývací pokoj

Přízemí srubového domu sestává z prostorného obývacího pokoje, kuchyně, jídelny, koupelny a hostinského pokoje/kanceláře. Pohovky a křesla rozdělují obývací pokoj na krbovou a televizní část. Sezení v obývacím pokoji je prostorné a pohodlné. Pokud se posadíte do křesla můžete se kochat výhledem na les u zadní zahrady.

Obývací pokoj je propojen prosklenými dveřmi s terasou. Na pozemku za domem se nachází okolním pohledům skrytý, zastřešený bazén, který je geotermální technologií vyhříván na stálou teplotu 33°C. Bazén je přístupný přes terasu v zadní části domu. Obyvatelé této karamelově hnědé dřevostavby si můžou vychutnávat své soukromé lázně na zadní zahradě domu chráněni před cizími pohledy hradbou tvořenou hustým smíšeným lesem.

Hlavní společný prostor domu je otevřen až ke krovu. Katedrálový strop je typickým prvkem severského bydlení. Zábradlí v patře a otevřenost prostoru nahrávají atmosféře horské vily. Rozdílný materiál i barva podlahy opticky oddělují přízemí od patra. Právě kreativní ředitel KONTIO Olavi Kujanen navrhl pro srubový dům Kivilahti barevné řešení, které opticky odděluje patro domu se světlým nábytkem od přízemí, kde je nábytek tmavý. Toto barevné rozdělení působí velice příjemně. Podlahu celého přízemí tvoří elegantní šedé dlaždice, podlaha patra je pokryta kobercem světle šedých a béžových odstínů. Stejně tak je i vybavení domu barevně odlišeno dle svého umístění:v přízemí, jsou úložné prostory tmavě šedé, ale v patře jsou skříně barvy světlé kávy.

Kuchyň v domě Kivilahti je neotřelá a moderní. Kuchyňský ostrůvek sestává z šedé kuchyňské linky. Dřez, který je také v krásné šedé barvě s linkou téměř splývá. Černý kuchyňský kohoutek dodává eleganci. Dále je součástí linky sporák a ergonomicky umístěná integrovaná myčka. Kovová police zavěšená ze stropu nad dřezem je dílem místního kováře, na které se dá zavěsit nejpoužívanější kuchyňské náčiní. Kouřově šedé dlaždice ladí s kuchyňskou linkou. Černá barva lednice a mrazáku dodává interiéru jiskru.

Kuchyň a jídelnu odděluje příčka, která je pouze tak vysoká, aby od stolu zabránila pohledům na případný nepořádek na kuchyňské lince. Skříňky v příčce v sobě ukrývají sklenice na víno, ubrousky, svíčky a další nezbytnosti pro stolování.

Prostory pro společné stolování jsou velkorysé, takže si celá rodina může jídlo vychutnávat pohromadě jak vevnitř tak i venku na terasách.V jídelně je krásný jídelní stůl, ke kterému  se vejde osm lidí. Osvětlení jídelních prostor je z Bauhausu a svícen, který Kirsi navrhla je ve stejném stylu a dle jejího návrhu jej vlastnoručně odlil její otec. Podlaha kuchyně a jídelny je tvořena velkoformátovými dlaždicemi v kouřově šedé barvě, která se objevuje také v kuchyňském nábytku i v provedení oken.

V patře domu jsou tři ložnice. Rodina Kettunenových je velice početná, tak má jejich dům dva hostinské pokoje.

Struktura trámových stěn přispívá k atmosféře luxusu v hlavní ložnici stejně jako šedo-béžový koberec, sametové polštáře a mohérový přehoz. Vrchní koupelna je vybavena nábytkem z řady Kontio Living v barvě bílé kávy.

Vnitřní prostory domu byly inspirovány interiérem luxusního horkého hotelu 

Veškerý nábytek v rodinném domě Kivilahti byl vybrán tak, aby ladil s tmavými trámovými stěnami. Villa Copperhill, luxusní horský hotel se svými svítidly, strukturovanými textiliemi a zemitými barvami byla pro stylový rodinný dům zajímavou inspirací.

Majitelka domu se na závěr svěřuje se svými pocity z nové dřevostavby:

„Hodně pracujeme a když už jsme doma, tak si to chceme užít, odpočinout si a těšit se ze společnosti rodiny. Náš dům je stvořen k odpočinku, je pro nás oázou klidu a míru. Máme velkou rodinu a hodně přátel a známých, které rádi zveme na návštěvu a vychutnáváme si pocit pospolitosti v krásném prostředí“