isotretinoin Tablettenhersteller tba Indien €145.83

Rodinný dům KONTIO Iso-Kajastus v Poznani

Půvabný a pohodlný rodinný dům ze dřeva v centru Poznaně. Všichni členové rodiny v tomto srubovém domě naleznou klid a soukromí.

Příjemné bydlení v rodinném domě v centru města

Dřevostavby KONTIO rodinný dům Iso-Kajastus v Poznani

Dřevostavby KONTIO rodinný dům Iso-Kajastus

Zubařka Adrianna a její manžel Dawid si pro svůj společný život vybrali prostornou cihlovou vilu na předměstí Poznaně. Pro procházky do blízkých lesů, podél řeky Warty a pro návštěvu Národního Parku Welkopolsko měl dům ideální polohu. Adrianna denně dojížděla do centra Poznaně za svými pacienty. Podnikatel Dawid často cestuje po celém Polsku i do zahraničí a zařídil si kancelář v jedné z prostorných místností domu.

Po narození synů Eliasze a Gabryjela začali  manželé pomalu uvažovat o pořízení bydlení, které by bylo blíže městskému centru, tedy i občanské vybavenosti. Adrianna, po narození dětí, svůj život podřídila jejich potřebám, ale stále vedla svou kliniku v centru města a držela si několik stálých pacientů. Dawidovo podnikání se také slibně rozvíjelo, až nakonec nastal čas, kdy bylo nutné pořídit si kancelářské prostory v centru Poznaně. Eliasz a Gabryjel nastoupili do školky na předměstí, ale po ukončení předškolní výchovy oba chlapci uspěli ve zkouškách na prestižní základní školu v centru města a přestěhování celé rodiny začalo být nevyhnutelné.

Rodina začala plánovat přesídlení blíže k centru města, aby se vyhnuli dennímu komplikovanému dojíždění. Nejprve Dawid s Adriannou zvažovali bydlení v bytě, ale nakonec tuto možnost vyloučili. Dawid říká „ Dlouhou dobu jsme žili v prostorném domě, naši synové jsou na bydlení v domě zvyklí od malička a proto jsme se rozhodli pro koupi menšího pozemku skoro v samém centru Poznaně, kde jsme si plánovali postavit, pohodlný krásný a zdravý dům, který by uspokojoval potřeby čtyřčlenné rodiny.‘‘

Adrianna s Dawidem se nějakou dobu rozhlíželi po stavebním trhu a nakonec jejich volba padla na stavbu domu z masivního dřeva. Dřevo je krásné, působí teple a útulně, což byly hlavní důvody pro výběr dřevostavby. Vzhledem k tomu, že pozemek v centru města je relativně malý museli manželé velice pečlivě naplánovat řešení svého domu tak, aby v něm každý člen rodiny měl své soukromí i proto, že z původního domu byla rodina zvyklá na velký prostor a ani děti, ani dospělí nechtěli přijít o pocit volnosti a svobody uvnitř domu.

Při hledání stavebního partnera pro stavbu domu ze dřeva se manželé cíleně zaměřili na finské společnosti a nakonec si vybrali KONTIO. Dle názoru manželů mají finské společnosti, a KONTIO zejména, dlouholeté a časem prověřené zkušenosti s realizací dřevostaveb. Adrianna s Davidem také přivítali skutečnost, že finské KONTIO má na polském trhu obchodní zastoupení.

Ve spolupráci s architektem a odborníky z polského zastoupení KONTIO vyrostl v centru Poznaně půvabný, pohodlný dům pro čtyřčlennou rodinu. V přízemí dřevostavby se nachází velký, otevřený prostor, jehož srdcem jsou černě natřená krbová kamna z oceli. Dále je v přízemí kuchyně a jídelna s výhledem do zahrady. Ložnice manželů je propojená se saunou. Sauna se stala nejoblíbenějším prostorem v domě, zde rodina po těžkém dni odpočívá. „Sauna se stala místem, kde se všichni zklidníme, neruší nás žádné elektronické přístroje, povídáme si, nasloucháme jeden druhému a krásně se prohřejeme po příchodu z chladných, poznaňských ulic.“, pochvaluje si Adrianna. K ložnici Adrianny a Dawida přiléhá terasa s vířivkou, kde si manželé, v soukromí malé zahrady, užívají pohledu na temnou oblohu a zářivá světla města. V prvním patře domu se nacházejí dvě dětské ložnice s šatnami a koupelnou. Také se zde nachází místnost sloužící jako herna a občas jako pokoj pro hosty.

Srubový dům Adrianny a Dawida je vytápěn plynem. Podlahy celého přízemí jsou vybaveny zabudovaným vytápěním a manželé se také rozhodli pro pořízení systému centrální ventilace.

Po roce bydlení v novém domově jsou manželé s kvalitou svého rodinného domu nanejvýš spokojeni a nic by na něm neměnili. Jediná věc, která manželům v domě přijde nadbytečná je přídavná izolace, která musela být součástí dřevostavby, aby se vyhovělo stavebním regulím. Jinak by Adrianna preferovala konstrukci pouze trámovou.

Adrianna s Dawidem a jejich synové si bydlení ve svém novém domě pochvalují. „ Jsme v podstatě v samém centru Poznaně a náš dřevem vonící útulný dům, zasazený do malé zelené zahrady překonal naše původní představy o bydlení v srdci našeho historického města. Srubový dům není velký, ale ve spolupráci s báječnými odborníky z KONTIO se podařilo zhotovit rodinný dům, kde má každý z nás dostatek soukromí. Všichni se doma cítíme, pohodlně bezpečně a volně.“ uzavírá příběh Adrianna.

Příjemné bydlení v rodinném domě v centru města. Útulný dům nabízí soukromí pro děti i rodiče.