schwangerschaft nach Isotretinoin €108.76

Moderní dřevostavby KONTIO – rodinný dům Hill House

Moderní rodinný dům KONTIO Hill House představuje luxusní městské bydlení s promyšleným dispozičním řešením.

Luxusní rodinné bydlení s důmyslně řešenými prostory

Na veletrhu bydlení ve finské Tuusule jsme měli možnost si prohlédnout nové rodinné bydlení s výhradním použitím technologie výstavby moderních dřevostaveb. Jedná se o chytře dispozičně řešený moderní městský dům KONTIO Hill House.

Drevostavby Kontio - rodinný dům Hill House - exteriér - terasa
Dřevostavby Kontio – rodinný dům Hill House – exteriér – terasa

V evropské společnosti neustále roste poptávka po bydlení v moderních rodinných domech, které v sobě snoubí design a funkci zároveň. KONTIO tuto poptávku prostřednictvím jednoduchého a elegantního rodinného domu Hill House zcela naplňuje. Již ve fázi návrhu domu se počítalo se tím, že velikost městských pozemků bývá omezena, a tak byl rodinný dům Hill House navržen s ohledem na maximální využití veškerých prostorových možností této stavby. Nechybí zde velkorysé úložné prostory, technická místnost a také místo pro odpočinek a relaxaci – místo, které moderní městský člověk ke svému životu zkrátka potřebuje. V rodinné dřevostavbě Hill House se tak funkčnost a praktičnost snoubí s moderní sofistikovanou architekturou a nadčasovým designem.

Luxusní a prostorný interiér a dostatek světla

Velká okna, která do interiéru propouštějí dostatek světla a dávají pocit volnosti a prostornosti, jsou pro rodinný dům Hill House charakteristická. V obytných prostorech se strop mírně snižuje pod okny, což navozuje pocit, že interiér prostupuje ven a hranice mezí tím, co je uvnitř a co vně, se tak stírá.

Drevostavby Kontio - rodinný dům Hill House - obývací pokoj
Dřevostavby Kontio – rodinný dům Hill House – obývací pokoj

Díky velkému množství prosklených ploch je interiér rodinného domu opticky otevřený, současně je ovšem zachováno soukromí obyvatel domu a to díky orientaci oken směrem do chráněného dvora.

I na venkovní prostory je zde kladen velký důraz. Zajištují, aby majitelé domu po příchodu z práce měli možnost trávit svůj čas na čerstvém vzduchu. Terasy a pergoly jsou tedy v tomto rodinném domě velmi důležité a jsou pečlivě navržené v návaznosti na dispozice pozemku.

Drevostavby Kontio - rodinný dům Hill House - exteriér - terasa
Dřevostavby Kontio – rodinný dům Hill House – exteriér – terasa

Velká pozornost byla při projektování věnována také úložným prostorům. V domě Hill House je jich tak opravdu dostatek a všechny věci mají své místo. Toto prevenivní řešení dává interiéru tolik potřebný řád a atmosféra domu se tak nemusí vyrovnávat s rušivými elementy věcí, „které nikam nepatří“. Stejně tak i veškeré domácí spotřebiče mají své vlastní, přesně určené místo za zavřenými dvířky.

SmartLog – nejlepší řešení pro rodinný dům

Pro městský rodinný dům Hill House bylo navrženo unikátní barevné řešení, které společně s nejkvalitnějším materiálem nesedavé trámové konstrukce SmartLogTM  působí velice harmonicky. V interiéru dominují přírodní materiály a vnitřní prostory domu působí čistě a luxusně. Právě přírodní materiály a barvy jsou pro docílení tohoto efektu velmi stěžejní. Vše ladí s dřevěnou konstrukcí domu. Barevná střídmost je vkusně doplněna rozmanitými povrchovými strukturami a dalšími materiály.

Drevostavby Kontio - rodinný dům Hill House - obývací pokoj
Dřevostavby Kontio – rodinný dům Hill House – obývací pokoj

Světlé trámové stěny domu jsou nádherně zvýrazněny tmavě šedou podlahou a podobně laděným nábytkem.

Na obývací pokoj plynule navazuje elegantní tmavá kuchyně. Inspirací pro barevné schéma zde byla barva kávových zrn. Právě tento odstín se stal dominantou jedné z klíčových místností, tzv. srdce domu. Kuchyně byla navržena tak, aby posyktovala paní domu dostatek úložných prostor. Originálním řešením je kupříkladu speciální snídaňová skříňka.

Koupelna a sauna nesmí chybět v žádném finském domě. Jsou to místa, kde se obyvatelé domu můžou nerušeně oddávat zasloužené relaxaci. Působivé velkoformátové dlaždice a mosazné komponenty v koupelně a sauně Vás přenesou do světa uvolnění a odpočinku.

Drevostavby Kontio - rodinný dům Hill House - koupelna
Dřevostavby Kontio – rodinný dům Hill House – koupelna v přízemí

Sofistikovaný způsob členění domu

Spodní společná a společenská část domu je jedinečným způsobem odlišena od části vrchní, kde naleznete soukromé prostory a ložnice. Podlahy v přízemí jsou tvořeny tmavě šedými dlaždicemi velkého formátu, které jsou místy pokryty koberci. Se vstupem do patra se materiál podlahy mění. Tato změna je patrná už v designu schodiště. Poschodnice jsou obloženy tmavými parketami.

Tento materiál navazuje i v patře, kde jsou parkety položeny ve všech obytných místnostech. Celkově působí patro světlejším dojmem a to i díky sádrokartonovým podhledům, v přízemí jsou stropy obloženy palubkami.

Drevostavby Kontio - rodinný dům Hill House - ložnice
Dřevostavby Kontio – rodinný dům Hill House – ložnice

Jakmile v patře vstoupíte do koupelny, světlejší tóny se mění na tmavé. Velkolepá tlumená atmosféra koupelny dovolí vašim myšlenkám odplout a vy můžete v koupelně za zvuků šumění sprchy v klidu vychutnat čas, který máte pouze pro sebe.

Drevostavby Kontio - rodinný dům Hill House - koupelna
Dřevostavby Kontio – rodinný dům Hill House – koupelna v patře

I zde v patře se projektanti zaměřili na úložné prostory. V hlavní ložnici i v dalších místnostech patra jsou šatní skříně a prostory pro ukládání věcí, které by jinak čistý dojem z interiéru mohly narušovat.

Rodinný městský dům Kontio Hill House nabízí vše, co moderní rodina potřebuje, a to v elegantní luxusní a chytře řešené formě. V domě Hill House se spojuje moderní styl a dokonalost trámového materiálu SmartLogTM. Půdorys domu byl pečlivě naplánován tak, aby bylo využití užitné plochy domu opravdu optimální. Výsledkem je elegantní dům, který i na omezeném půdorysu dodává pocit prostoru, vzdušnosti a soukromí.