retin a verwendet €131.86

Norský sen o horské chatě

Dřevostavby KONTIO zrealizovali vlastní návrh majitelky, která si přála půvabný rekreační dům, který se hodí do horské přírody.

Horská chata uprostřed severské přírody

Dřevostavby KONTIO hoská chata v Norsku

Dřevostavby KONTIO hoská chata v Norsku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Norští manželé Turid a Øivind si přáli postavit chatu na horách, kam by mohli v létě i v zimě jezdit relaxovat a odpočinout si od hektického života ve městě. Manželé chtěli chatu z trvanlivého dřeva a od začátku počítali s tím, že stavbu své chaty svěří firmě KONTIO. Turid, která je architektka, si předem připravila veškeré potřebné výkresy pro stavbu chaty a s nimi KONTIO oslovila.

Pozemek pro stavbu chaty se nachází v Gåsbu, které leží ve východní části Norska a oplývá nevšedním, divokým půvabem, který je v zimě zvláště přitažlivý pro milovníky běžek a v létě pak pro cyklisty i pěší turisty.

„KONTIO nás zaujalo, líbí se nám moderní styl a nadčasové řešení jejich domů. Také se nám líbí, že domy od KONTIO jsou postavené nejen ve špičkové kvalitě, ale také velice rychle, tak abyste se do nich mohli, do půl roku od zahájení stavby, nastěhovat a plně je využívat. Po celou dobu práce na našem domě nám byl k dispozici zástupce firmy KONTIO, který s námi pravidelně komunikoval a řešil s námi veškeré záležitosti související se stavbou a staral se o průběh celé stavby k naší naprosté spokojenosti.“ pochvalují si Turid a Øivind.

Horská chata je prostorově úsporná, její celková užitná plocha je 70 m2, ale přesto je zde dostatek prostoru pro pohodlné přenocování většího počtu osob. Srdcem domu je krásný obývací pokoj s přímým vstupem na velkou, krytou terasu. Na terase je umístěna vířivka, která je hojně využívána v létě i v zimě.

Velká okna v obýváku a v ložnicích projasňují atmosféru uvnitř domu a propojují vnitřní prostory domu s vnějším prostředím. Turid s Øivindem mají rádi světlý skandinávský styl jemných barev, ve kterém vnitřek chaty zařídili. Černé rámy oken tento styl vhodně doplňují. Turid, jejímž koníčkem je malování, doplnila interiér domu vlastními malbami.

Horská chata, kterou si Turid navrhla sama, plně naplňuje představy svých hrdých majitelů o rekreačním bydlení. Klidné, krásné místo uprostřed přírody a půvabná chata vonící dřevem se stalo pro manželé druhým domovem. „Jezdíme sem kdykoli je to možné, tedy téměř každý víkend a také si často zveme přátele, se kterými přes den sportujeme a odpoledne, či večer si užíváme krásy a pohodlí našeho dřevěného domu.“ uzavírá Turid.