hautpflege mit Retin a €37.97

Moderní dům bez betonu – rodinný dům KONTIO

Mladí manželé si, v krásné horské přírodě, nechali postavit moderní dům bez betonu. Dřevostavba od KONTIO je prostorný rodinný dům z tradičního materiálu.

Kontio SmartLog

Kontio SmartLog

 

Moderní rodinný dům KONTIO bez betonu

 

 

 

Kristof a Joana, mladí lékaři ze Švýcarska si přáli moderní a zdravé bydlení, vybrali si tedy výrobce dřevěných domů KONTIO, aby jim ve Švýcarském Valais, v údolí obklopeném horskými svahy a jezery, postavil moderní dřevostavbu. Hlavním důvodem pro výběr KONTIA byl nesedavý trám SmartLog.

Kristof a Joana se věnují medicíně a oba si přáli bydlet v moderním domě. Ovšem ani Kristof, ani Joana, si nepřáli mít dům, jehož konstrukce by byla z betonu. Sloupkovo-rámová konstrukce a OSB desky také nebyly materiálem, který by mladou dvojici zaujal, spíše naopak. Zvláště Joana má k tomuto druhu dřevostaveb velké výhrady. „Dřevostavby tohoto typu, jsou mi nesympatické. Konstrukce ze dřeva překrytá deskami z překližky na mě působí značně nesolidním dojmem. Pokud bych se měla vyjádřit přesně, tak tyto domy na mě působí dojmem spotřebního zboží, tedy něčeho co se dá použít, spotřebovat a poté vyhodit. Takový dům jsem nechtěla i vzhledem ke svému ekologickému zaměření. Při výběru konstrukce domu je pro mě důležité vědomí, že dům, který s manželem postavíme, budeme moci předat svým potomkům a oni zase svým. Přála jsem si bydlet v domě, který se hodí do místní krajiny, stane se její součástí a vydrží. Tyto mé požadavky domy KONTIO splňují.“ Na výběr tedy zůstaly dva druhy materiálu cihla a dřevo. Vzhledem k horské lokalitě realizace stavby, kde stromy a lesy jsou všude kolem, se mladý lékařský pár přiklonil k volbě dřeva jako stavebního materiálu pro svůj budoucí domov.

Rodinný dům na klíč Kristofa a Joany byl postaven z nesedavého trámu Kontio SmartLog™, což je inovativní technologie, která umožňuje realizovat tu nejmodernější architekturu v provedení ze dřeva. Vzhledem ke skutečnosti, že trámy SmartLog™ nesedají, jak je běžné u trámů ze dřeva kvůli jejich vysychání, významně se rozšiřují architektonické možnosti provedení moderní dřevostavby. Kombinace jakýchkoli stavebních materiálů je možná, obložky jsou velice subtilní a také řešení rohů je možné provést jednoduše a elegantně. Rozhodujícím argumentem pro výběr společnosti KONTIO, jako partnera pro zhotovení dřevostavby na klíč bylo, že technologie SmartLog™ je ideální pro stavbu nízkoenergetických domů a KONTIO jako největší světový výrobce domů z lepených hranolů vyrábí zejména individuální domy, navržené na míru.

 

Kristof a Joanna si nechali postavit půvabný, moderní dům na klíč a za šest měsíců od zahájení stavby se mohli stěhovat.

Dřevostavby Kontio rodinný dům SmartLog Švýcarsko Valais

Dřevostavby Kontio rodinný dům SmartLog

Dřevostavby, ve kterých se dobře dýchá, dobře žije – KONTIO

Pro Kristofa, který je těžkým alergikem a astmatikem znamenalo přestěhování do nového domu velkou životní změnu, neboť jeho zdraví se změnilo k lepšímu. V čistém horském prostředí a v dřevěném domě se mu lépe dýchá a jeho astmatické záchvaty, kterými pravidelně trpěl úplně zmizely.

Nový životní styl v rodinném domě KONTIO

Nový dům přinesl do života Kristofa a Joany i nový životní styl. Kristof říká: „Žijeme mnohem více v kontaktu s přírodou a snažíme se o sebe i o přírodu pečovat. Všechen kuchyňský odpad kompostujeme na zahradě, také jsme si pořídili slepice, a pěstujeme si vlastní zeleninu, takže co se jídla týče, jsme nyní mnohem nezávislejší na supermarketech a hromadně zpracovávaných potravinách. Náš dům je naším ostrovem klidu, je to protiklad uspěchaného městského života, který jsme žili předtím.“

 

 

Prostředí v dřevěném domě také přirozeně vyrovnává teplotní rozdíly. Dřevo je materiál, který dodává pocit tepla, na rozdíl třeba od kamene či betonu. Joanna říká, že v novém domě snížily teplotu o 2°C oproti teplotě ve svém původním, městském bytě a přesto mají mladí manželé pocit teplotního komfortu, i když je v domě reálně nižší teplota. Celý dům krásně voní a dřevo přirozeně vyvolává pocity klidu, uvolnění a působí samo o sobě velmi esteticky. Přirozená kresba dřeva vyvolává touhu po dotyku a první věcí, kterou návštěvy dělají je, že se dotýkají dřevěných stěn a nejen vizuálně vychutnávají krásu dřeva.

Život v propojení s přírodou

Joanna na závěr dodává: „Bydlíme ve svém domově, jako bychom byli venku. Jsme ponořeni do krajiny, v harmonii s okolní přírodou. Když přijdu domů, nemám pocit, že jsem vešla do budovy. Hranice mezi vnitřním a vnějším prostorem nejsou jasně dané, domov a příroda jsou v propojení, což dodává mému životu novou kvalitu. Toto půvabné místo, náš domov, působí jako zesilovač, který přináší krásy přírody a krajiny k nám domů.“