retin a wie funktioniert es €17.40

Moderní dřevostavba Iso-Kajastus od KONTIO

Mladý pár si pro své bydlení vybral prostorný dům Iso-Kajastus, v němž se působivý vzhled snoubí s funkčností. Tradiční pojetí domu, zajistí, soulad s prostředím malého lázeňského městečka, ve kterém je tento báječný dům postaven.

Mladý pár si pořídil dům, který budí obdiv.

Agnes a Mikael se seznámili v průběhu práce na výzkumném projektu fauny a flóry Národního parku Bukové hory, který leží 200km severovýchodně od Budapešti. Bukové hory pokrývají největší souvislé lesy v celém Maďarsku. V přírodním parku je i dvě století starý bukový prales, roste tu velké množství druhů rostlin. Park je domovem pro netopýry a doslova rájem pro dravé ptáky. Krásná příroda sem láká návštěvníky a také vědce z celého Maďarska i ze zahraničí.

Agnes je bioložka pocházející z Budapešti a Mikael je ornitolog původem z malého finského městečka. Oba dva milují přírodu v oblasti národního parku, a proto se rozhodli, že se zde, v malém lázeňském městečku Lillafüred, na samém okraji Národního parku Bukové hory, usadí.

Mikael si byl od začátku jistý tím, že bude chtít bydlet v tradičním finském dřevěném domě a Agnes jeho touhu po světlém, prostorném a dřevem vonícím domě sdílela i vzhledem k tomu, že vyrostla na panelovém sídlišti na okraji Budapešti. Agnes s Mikaelem už brzy do rodiny uvítají nového člena a v plánu mají větší rodinu, proto bylo jasné, že se nespokojí s malým domečkem, právě naopak budou hledat dům s podlahovou plochou přesahující 150m2. Bylo jisté, že mladý pár bude přijímat i mnoho návštěv, zejména z finské části rodiny a z okruhu svých mnoha přátel.

Mladý pár snil o prostorném bydlení s několika ložnicemi, vysokým katedrálovým stropem, světlým obývákem a velkým přáním Agnes byla i jednoduchá světlá kuchyně. Ve Finsku měl Mikael několikrát možnost navštívit srubové domy společnosti KONTIO a proto si pro svou rodinu přál srubový dům.

Mikael s Agnes nejdříve zvažovali využití služeb architekta, který by jim dům navrhl, ale poté, co měli možnost seznámit se s domem Kontio Iso-Kajastus, věděli, že našli bydlení na celý život. Iso-Kajastus, velkoryse řešený dům, s pěti ložnicemi, o rozloze přesahující 180m2 nadmíru splňoval to, o čem Agnes s Mikaelem snili. Jediným předmětem diskuse bylo, zda mají svůj dům pojmout spíše v moderním, nebo tradičním stylu.

Dřevostavby Kontio Iso-Kajastus exteriér tradiční

Dřevostavby Kontio Iso-Kajastus exteriér tradiční

Dřevostavby Kontio Iso-Kajastus exteriér moderní

Dřevostavby Kontio Iso-Kajastus exteriér moderní

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Variabilita domů Kontio je obrovská, jak můžete vidět z přiložených vizualizací a bylo zcela na Mikaelovi a Agnes, jak budou chtít aby jejich dům vypadal. Samozřejmě museli vzít v potaz také místní regulativy výstavby, ale co se výrobce srubových domů Kontio týká, architektonický vzhled domu je zcela na investorovi. Nakonec se Agnes s Mikaelem přiklonili k tradičnějšímu pojetí, čímž zajistily, že dům do okolí dokonale zapadá.

 

Dřevostavby Kontio Iso-Kajastus exteriér

Dřevostavby Kontio Iso-Kajastus exteriér

 

Po třech měsících od zadání objednávky dorazily na pozemek v Lillafüredu kamiony s materiálem pro stavbu domu. To už byla na pozemku připravena spodní stavba a mohlo se začít se sestavováním „finského šampiona mezi domy“, jak dům nazývá Agnes. Lidé z okolí se zájmem pozorovali postupující stavbu. Po šesti týdnech byla dokončena uzavřená hrubá stavba a následně byli povoláni řemeslničtí mistři k provedení dokončovacích prací, jako jsou instalatérské práce, zajištění vytápění, odpadů, pokládka obkladů a sanity. 6 měsíců po rozhodnutí o pořízení finského srubu Mikael s Agnes bydleli. Jak říká Agnes „Nejdéle trvalo nám, rozmyslet si, kde budou jednotlivé zásuvky, vypínače a svítidla. Vše ostatní šlo rychle.“ Toto je opravdu nutné vědět předem, neboť už ve výrobě je nutné navrtat otvory pro rozvody elektriky.

 

 

„Agnes a Iso-Kajastus, to je láska na celý život“ poznamenal Mikael, když se do svého nového domu, společně s Agnes nastěhoval. Dům se do malého, lázeňského městečka na okraji přírodního národního parku báječně hodí. Sousedé nešetří pochvalnými komentáři a jedinečný dům se stal výchozím bodem k navazování dobrých vztahů.

U domu je příjemná, nově založená zeleň a navíc prostorná garáž, která byla pro dva lidi, vyjíždějící z titulu svého povolání za studiem přírody, nutností. Agnes je nadšená z prostorné, světlé obývací části s krbem a také z kuchyně, která je přesně taková, jak si ji představovala, tedy světlá a jednoduchá.

 

Podlaha, ze světle šedých velkých dlaždic, v obývací části a kuchyni, je opatřena podlahovým vytápěním a dodává domu moderní ráz. Podlahy v ložnicích jsou opatřeny stříbřitě šedým, hebkým kobercem. Obklady v koupelně i podlahové dlaždice jsou laděny do matně béžové.  Nádherným stavebním prvkem, tolik typickým pro finské domy, je galerie nad obývací částí domu, ze které se dá shlížet na dění a život v obýváku.

Iso-Kajastus  je ještě krásnější, než si mladý pár své bydlení představoval. Tento finský srub je velice působivý, je nejen funkční a praktický, ale navíc i krásný.

Níže, v naší galerii, si prohlédněte fotky tohoto krásného finského srubového domu.