diabetes-Retinopathie €92.68

KONTIO Resort Sázava – srubové chaty ukryté v meandru řeky

Jedinečný Kontio resort Sázava - je komplexem několika finských chat z kolekce Nalle v romantické osadě u břehu řeky Sázavy.

Místo, kde dobijete energii

Pokud toužíte po tichém a klidném místě, kam byste se mohli odebrat klidně každý víkend, v dojezdové vzdálenosti od Prahy, a přesto pod křídly nádherné české divočiny na dosah meandrující řeky Sázavy, máme pro vás dokonalou nabídku. KONTIO RESORT SÁZAVA je komplexem 4 rekreačních chat ve finském standardu avšak s dotekem tradičního rázu české chatové kultury, v prostředí, které všem živoucím generacím učarovalo už v dětství na táborech či víkendových dobrodružstvích. Křivolaké stezky na skalnatých úbočích posetých sruby a trampskými útulnami a v pozadí ševelící Posázavský pacifik, takové je toto kouzelné místo – KONTIO RESORT SÁZAVA. Les, skála, řeka a vaše nové KONTIO, víkendové království na dosah ruky.

 

KONTIO dřevostavby – Resort Sázava – 3D vizualizace osvětlení

Střípky minulosti v místě vaší nové budoucnosti

K okolí města Sázava se váže velmi stará historie. V katastru obce leží dvě slovanská hradiště, kde se těžil krystalický vápenec pro výrobu šperků. Přes město dokonce procházela stezka spojující slovanská centra Kouřim a Doudleby. V 11. století zde byl založen klášter, který zavdal vzniku zdejší osady, později města. K místu se váže mnoho pověstí a mýtů… Podle prastaré legendy založil klášter roku 1032 kníže Oldřich, ten od Boženy 🙂 a to v místě, kde se setkal s poustevníkem Prokopem (došlo tam k jakési přeměně vody ve víno).

Traduje se, že svatý Prokop splní přání tomu, kdo na kostelní věži najde všechny hvězdičky. A slyšeli jste někdy o Čertově brázdě? Podle pověsti ji vyoral pluhem čert, kterého zapřáhl právě svatý Prokop! 
Tato a jiná turisticky atraktivní místa budete mít možnost osobně poznat. Staňte se novým majitelem finského srubu KONTIO na břehu řeky Sázavy. Posázaví skýtá rozmanité možnosti rekreačního, kulturního i sportovního vyžití. Okolí řeky i řeka samotná jsou po celá desetiletí nadšeně využívány vodáky, cyklisty i pěšími turisty. V okolí se nachází mnoho hradů, zámků i přírodních zajímavostí.

Události posledních měsíců ukazují, že je čím dál tím důležitější mít kam se uchýlit a mít tak možnost ocenit krásy české přírody v dobách, kdy nemusí být cestování do zahraničí samozřejmostí…

 

Přijdete k nám po zelené

Chatovou osadu Sedliště, kde se projekt KONTIO nachází, najdete v lůnu posázavského kaňonu nedaleko turisticky atraktivního města Sázava… stačí se vydat po zelené turistické značce.

 

situace RESORT SÁZAVA

situace RESORT SÁZAVA

 

 

Urbanistické řešení resortu koresponduje s dispozicí pozemků a s architektonickým rázem kolekce KONTIO Nalle. Právě tento model se stal tím vyvoleným pro sázavský developerský projekt. Jedná se o nejoblíbenější modelovou řadu prázdninových domů, která se v momentě jejího uvedení na trh okamžitě stala hitem ve Finsku i ve světě.

 

Hoši od bobří řeky

Co by tenkrát Foglarovi chlapci dali za takovou klubovnu! Vy ji pro své děti můžete mít. Krásné dětství plné nezapomenutelných zážitků z malebné osady u šumící řeky známé z trampských písní.

Chaty Nalle jsou velice variabilní a nabízí mnoho způsobů úprav a provedení. Pro KONTIO RESORT SÁZAVA jsme pro vás zvolili největší verzi modelu Nalle 50 se sedlovou střechou a se speciální loftovou úpravou – patrem na spaní, které přináší spoustu prostoru navíc.

 

KONTIO Nalle je skandinávsky minimalistický a architektonicky čistý objekt v tradičním stylu s půdorysem 6,4 x 11,6 metrů z čehož velkorysých 17mzabírá krytá terasa. Ne náhodou je sloganem tohoto populárního modelu výstižné motto „malý z venku, velký uvnitř“.

 

 

V přízemí se nalézá obývací pokoj s kuchyňským koutem, dvě ložnice a koupelna. V 1. nadzemním podlaží pak najdeme takzvané „spací patro“, jak s oblibou finové nazývají openspace koncipovaný jako nocležnu. Díky této vzdušné galerii se vám navíc otevírá další perspektiva vnímání prostoru.

Moderní a designové pojetí rekreačních srubů umožňuje nízkonákladové prázdninové bydlení nenáročné na údržbu.

 

 

Projekt KONTIO RESORT SÁZAVA je aktuálně v čilé výstavbě a první zkolaudovaná chata se na své budoucí majitele bude těšit začátkem roku 2022! Pro cenovou nabídku nás kontaktujte na telefonním čísle 777 565 102.

Vaše posázavské KONTIO už se nemůže dočkat… 🙂