einmal wöchentlich retin eine Verwendung €11.70

Kontio Glass house – tak trochu jiný myslivecký posed

Je libo myslivecký posed? I takový sen umíme vyplnit ve firmě Kontio. Neobvyklá dřevostavba vznikla na přání majitele z Karlovarska jako zázemí pro jeho životní koníček.

Že lze dřevostavby Kontio využít nejen pro rodinné bydlení, o tom se můžete nyní přesvědčit sami. Vítejte v luxusním dřevěném mysliveckém posedu ve stylu Glass House.

Když kupoval před několika lety schátralou usedlost uprostřed panenské přírody na Karlovarsku, ještě její nový majitel netušil, nakolik prováže svůj život s firmou KONTIO. Pro stavbu svého rodinného domu hledal dodavatele, který splní jeho vysoké nároky na kvalitu, a zejména na udržitelnost a spojení s přírodou, která ho obklopuje. A právě finská společnost KONTIO, která je jedničkou na trhu s dřevěnými domy, těmto požadavkům zcela vyhověla. Proto, když hledal firmu pro svou neobvyklou stavbu – srubový myslivecký posed, byla volba jasná.

Z původní usedlosti vznikla prosperující rodinná farma, která se specializuje na chov hovězího skotu a myslivost. A právě velký koníček – myslivost – přivedla majitele na myšlenku rekonstruovat jeden z mysliveckých posedů a vytvořit tak nejen místo pro pozorování zvěře, ale také pro odpočinek a relaxaci, prostě útočiště pro sebe i pro klienty, kteří na farmu zavítají.

Dřevostavby KONTIO – srubový posed – vchod 1

Dřevostavby KONTIO – srubový posed – čelní pohled

Recyklace v praxi aneb jak využít starou vodárnu

Zbořit nebo nezbořit? Tím, jak účinně využít původní starou vodárnu, si majitel lámal hlavu dlouho. Nakonec se po konzultaci se stavitelem rozhodl vodárnu využít alespoň částečně, jako stabilní základ pro svůj „sen“. Že se výsledek povedl, můžete posoudit sami. Vznikla malá, ale moderní dřevěná stavba z lepených hranolů vyrobených ze severské borovice, která má nenapodobitelné charakteristické vlastnosti, díky nimž jsou dřevostavby KONTIO tak kvalitní.

Řada Glass House nabízí vše, co se od takového posedu očekává. Prosklené stěny poskytují široký rozhled do okolní krajiny a umožňují neomezené pozorování zvěře, masivní dřevo zase zajišťuje vysokou stabilitu a bytelnost stavby, která stojí na vysokých pilotech. Venkovní terasa, která plynule navazuje na interiér, zvětšuje pozorovací plochu a zvyšuje tak pocit sounáležitosti s okolím.

 Funkční komfort uvnitř

Zatímco v klasickém posedu najdete dřevěnou pryčnu, ve srubovém posedu byl hlavní prioritou především komfort. A protože jde o posed, je vybavení minimalistické a funkční, ovšem ne na úkor pocitu pohodlí. Interiér nabízí vše důležité, abyste se cítili maximálně dobře. Součástí interiéru je také kuchyňská linka, která je – aby nezabírala prostor – rozkládací, důmyslně ukrytá ve skříni. A že noční čekání na kance bylo příliš dlouhé, přepadla vás únava a nechce se vám už vážit cestu zpět? Nevadí, součástí srubového posedu je také ložnice, či spíše ložnička, včetně sociálního zařízení. A pokud jste si užili lov a chcete si užívat chvíle nerušeného klidu, stačí prostě zatáhnout žaluzie.

Podtrženo, sečteno

Myslivecký posed jako srubová dřevostavba KONTIO v provedení Glass House možná může někomu znít  při nejmenším podivně, ale v tomto případě je to splněný sen. Srubový myslivecký posed poskytuje svému majiteli prostor pro vše, co má rád. Zázemí pro svůj koníček, pohodlný interiér s veškerým vybavením, to vše umocněné nádherným výhledem do okolní krajiny… co víc si přát.