isotretinoin und Lipitor Nebenwirkungen €100.57

Dřevostavby KONTIO v Tatranské Lomnici

Dva dřevěné domy zhotovené v těsné blízkosti golfového hřiště.

Útočiště pro milovníky golfu

Dvě dřevostavby v tradičním stylu na úpatí Vysokých Tater

 

Dřevostavby Kontio Tatranská Lomnice exteriér 1

Dřevostavby Kontio Tatranská Lomnice exteriér 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mladý podnikatel Štěfan je nadšeným sportovcem a uživatelem golfového areálu na Slovensku, který se nachází v Tatranské Lomnici. Golf má v této lokalitě dlouhou tradici.  Poprvé se pod Tatrami hrál golf v roce 1906, kdy byla Tatranská Lomnica oblíbeným víkendovým místem horno-uherské šlechty. Skutečné 9 jamkové hřiště postavili na louce Golfky v Tatranské Lomnici v letech 1908 až 1909. V novém tisíciletí se golfové hřiště rozšířilo a stalo se největším sportovištěm specializovaným na golf na Slovensku. Štěfan podlehl kouzlu tohoto místa, kam jezdil s oblibou za sportem a odpočinkem a rozhodl se pro vybudování svého druhého, venkovského domova přímo v areálu golfového hřiště. Štefan využil příležitosti ke koupi pozemků přímo v areálu golfového hřiště a poté věnoval své myšlenky plánování svého venkovského domova.

 

 

Mladý podnikatel je milovníkem klasiky, tradic a také slovenského folkloru a jeho přáním bylo, aby stavby, které na jeho popud pod tatranskými horami vyrostou, byly v tradičním a folklorním duchu. ‚Co jiného by se do místní krajiny hodilo lépe, než tradiční drevenica.‘ říkal si podnikavý mladý muž a začal se věnovat průzkumu trhu. Na Slovensku má výroba dřevěných, či srubových domů přeci jen větší tradici, než v České Republice a tak Štěfan osobně navštívil množství stavebních firem zabývajících se výrobou dřevostaveb. Vítězem jeho soukromého výběrového řízení se nakonec nestala lokální firma, ale finská firma KONTIO, která má v Čechách i na Slovensku své zastoupení. Štefan k tomuto svému rozhodnutí dodává ‚Měl jsem možnost prohlédnout si množství dřevostaveb od místních výrobců, a ač jsem patriotem nakonec jsem se rozhodl pro firmu KONTIO, která mě přesvědčila nejlepším možným zpracováním a kvalitou svých domů. Rozdíl v kvalitě domů je opravdu značný.‘

Mladý podnikatel se rozhodl, že svůj stavební záměr sloučí i s podnikatelským úmyslem. Pozemek, který pro svou stavbu zakoupil, byl plošně velkorysý, tak aby se tam pohodlně vešli dva tradiční dřevěné domy a proto se po zvažování rozhodl, že na svůj pozemek umístí stavby dvě, jednu pro sebe a druhou bude nabízet ostatním milovníků golfu a tatranské přírody k pronájmu. Štefan měl jasnou představu o vzhledu a dispozici domů, jak již bylo řečeno výše Štefan lpí na tradicích a přál si, aby se jeho domy do krajiny hodily a výsledkem jsou dva půvabné domy zhotovené z lepených hranolů, které byly povrchově ošetřeny lazurou medové barvy.

 

 

Oba patrové domy mají charakter tradiční slovenské drevenice ovšem můžou se chlubit pohodlím a výhodami moderního bydlení. Ve spodním patře domů se nachází obývací pokoj spojený s kuchyní. Spodní obytný prostor je vybaven podlahou z tmavého dubového dřeva a i ostatnímu vybavení tohoto prostoru dominují zemité a přírodní barvy a materiály. K hřejivé a útulné atmosféře přispívají velkou měrou elegantní, černá krbová kamna, která se podílejí i na vytápění vrchní části domu.

 

 

Bytelné lomené schodiště vede do 1. patra, kde se nacházejí soukromé prostory domu, tj. ložnice a koupelny. Obyvatelé domů mohou využívat krásnou terasu s výhledem na okolní horskou přírodu. Vzhledem k tomu, že terasa je vybavena venkovním krbem, tak kromě okolní přírody může hrdý majitel a jeho hosté vychutnávat nejen pohledy na okolní přírodní krásy, ale také radost z vaření a dobrého jídla.

Spolupráci s KONTIEM si Štěfan velice pochvaluje. ‚Při jednání o stavbě a podobě svých srubových domů jsem velice ocenil profesionální přístup stavebních odborníků. Jsem velice hrdý na domy, které mým přičiněním vznikly, protože jsou nádherné, hodí se do místních hor a navazují na tradici klasické výstavby na slovenském venkově.‘

Všechny fotky tatranskolomnických domů si můžete prohlédnout v galerii níže.