retin a zur Reduzierung von Falten €142.31

Dechberoucí výhledy do krajiny jako ta nejkouzelnější galerie

Originální projekt moderního rodinného srubového domu vášnivého lovce a podnikatele v jedné osobě se rozprostírá uprostřed rozlehlé honitby nedaleko Karlových Varů.

Originální velkoryse podsklepený rodinný srubový dům uprostřed rozlehlé honitby na karlovarsku s profesionálním zázemím pro zpracování masa z lovu.

Za rozhodnutím pořídit si dřevostavbu, speciálně pak stavbu za použití srubové konstrukce, je zpravidla poměrně dlouhá vnitřní cesta člověka směrem k fenoménu udržitelnosti a jistému emotivnímu návratu ke kořenům a k přírodě jako takové. Podobným procesem prošel i majitel tohoto domu. K přírodě měl blízko vždy, vyhledával ji a obklopoval se jí už od dětství. Jednou z velkých životních vášní se mu stala myslivost a vše kolem ní. To ostatně nezapře ani jeho nový domov nedaleko Karlových Varů. Ale nepředbíhejme…

 

Dřevostavby KONTIO – moderní podsklepený dům – interiér – stůl a trofeje

 

O tom, jak staré věci dávají život novým

Začalo to objevením pozemku se starou zchátralou stodolou. Pět let chodil pan investor kolem a obracel myšlenku výstavby dřevěného domu z rubu na líc a zase zpět. V oblasti byla stavební uzávěra a tak jediným východiskem byla rekonstrukce stávajícího objektu. Překážek na počátku nebylo málo. Ukázalo se, že stavba ani není zapsaná v katastru nemovitostí. Možná právě tyto nemalé výzvy nakonec přiměly investora jednat. Jakožto vášnivý lovec takové situace přirozeně vyhledává a ještě raději zdolává.

Dřevostavby KONTIO – moderní podsklepený dům – exteriér z ptačí perspektivy

Názorová harmonie v hlavní roli

Se svými stavebními představami nejprve oslovil zastoupení finského výrobce v Německu – jednoho z dominantních hráčů na světovém trhu již od 60. let minulého století. Volba však nakonec padla o „dům dál“, totiž na světovou jedničku v oboru, společnost KONTIO. „V diskusi nad projektem jsme si od první chvíle ve všem neuvěřitelně notovali. Diskuse byla jasná a konstruktivní. Byl to takový ten rozhodný moment, který vám našeptává, že jste na správné cestě ke zhmotnění svých představ,“ vzpomíná investor na začátky jednání s vítězným dodavatelem. Na svém projektu pracoval pan Michal více než dva roky a tak ocenil avizovanou rychlost montáže a eliminaci sesedání trámů díky patentované technologii SmartLogTM.

Že je učebnicovým klientem pro tento typ realizace bylo i zástupcům KONTIO v České republice jasné už od prvního setkání. Win-win ještě před startovním výstřelem? Co víc si přát.

 

Nestandardní požadavky –  výzva akceptována

Tak, jako jiní chtějí pánský pokoj s kulečníkovým stolem nebo open space v podkroví s opičí dráhou pro děti, tak i zde měl nový majitel jasnou představu o tom, co by v jeho domě nemělo chybět. Proto, aby bylo možné požadavkům investora vyhovět, bylo třeba pečlivě naplánovat i spodní zděnou stavbu. Dům je celý podsklepený a právě v této části domu se nachází sen každého majitele honitby – kompletní zázemí pro dokonalou mysliveckou ódu: bourárna masa, chladící místnost, společenská místnost nejen pro myslivecké večírky a dokonce se vešla i ubytovací část se dvěma hostovskými pokoji pro přátele naladěné na stejnou vlnu.

Celoživotní tvrdá práce a dřina umožnila panu Michalovi si nyní splnit svůj sen i co do vybavení domu a tak všude najdete nábytek na míru z drahého dřeva napuštěného pomerančovým olejem, zařizovací předměty podle jeho vlastních návrhů a selekci prvotřídního originálního nábytku od dodavatelů z různých koutů Evropy. Interiér zdobí všudypřítomné lovecké trofeje, které nasbíral mimo jiné při výpravách do Jižní Afriky, na Kamčatku, ale také na dalekou a zrádnou Aljašku.

 

Polární borovice navždy

Nedocenitelným materiálem, který je díky svým nenapodobitelným vlastnostem charakteristický pro většinu finských srubů, je dřevo z polární borovice. Roste v pásu širokém pouhých 100 km nad a pod polárním kruhem. Extrémní podnebí této lokality má pozitivní vliv na jeho houževnatost a odolnost. O tom, že má polární borovice vynikající tepelně-technické vlastnosti, vysokou objemovou stálost při sesychání a skvělou trvanlivost danou vysokým obsahem živice tak není pochyb. Potvrzuje to i majitel domu KONTIO, pan Michal, který si ani v létě nemůže tepelně-izolační parametry domu vynachválit.

Dalším benefitem dřeva je pak jeho příjemné zbarvení, neopakovatelná textura každého jednotlivého trámu a vůně, která vás ani po desítkách let ve srubovém domě neopustí. Ve srubu nedaleko Karlových Varů byla všechna tato pozitiva umocněna přírodními oleji švýcarské rodinné firmy Diotrol, které zachovávají dřevu viditelnou strukturu a transparentnost.

 

Dřevostavby KONTIO – moderní podsklepený dům – exteriér – západ slunce z dálky

Promyšlený interiér jako třešnička na dortu

Všechna čela postelí v domě jsou vyrobena z cedru himalájského, stejně jako i masivní stůl na veliké terase, který nechal pan majitel dovézt ze Švýcarska.  Po pečlivém uvážení zadal výrobu kuchyně do německého Chemnitz, kde působí prvotřídní dodavatel značky Sachsen Küchen, čestný držitel několika ocenění German design Award.

Společenské prostory zdobí luxusní sedací soupravy německého výrobce KOINOR s integrovaným polohováním, relaxační křesla, lehátka a podnožky. Veškerý sortiment této  značky se vyznačuje nejen neotřelým designem, který do této rezidence padne jako ulitý, ale také dokonalým řemeslným zpracováním, vysokou kvalitou použitých materiálů a v neposlední řadě jedním z nejpohodlnějších zážitků z vlastního sezení vůbec.

Co se týče osvětlení, tak ani tam nenajdete konvenční kousek. Na první pohled vás upoutá monumentální lustr v centru obytné zóny, který pochází priamo zo Slovenska. Všechna světla v obývacím pokoji pak vyráběl investor sám podle vlastního návrhu a za profesionální asistence spřízněného truhláře. Celý dům má podlahové vytápění a pro neopakovatelnou atmosféru, i jako doplňkový zdroj tepla, nechybí velký krb s krbovou vložkou zdobený jak jinak než trofejemi z úspěšných lovů.

 

Dřevostavby KONTIO – moderní podsklepený dům – výhledy z jídelny

 

Úspěch finských srubových staveb KONTIO podtrhuje kvalitní architektonické ztvárnění, vynikající řemeslné zpracování a precizní provedení detailů. Výsledkem je mimořádně kvalitní prostor pro bydlení a třešničkou na dortu pak dokonalé dotažení interiéru. To se v případě této dřevostavby rozhodně podařilo.

 

Znovu a lépe? Nikoli!

Vždy nás zajímá, zda by klient po zatěžkávací zkoušce dokončené realizace přehodnotil nějaké – větší či menší – detaily a nebo části zadání. V případě pana Michala by se jednalo spíše o drobnosti: „Možná bych ubral na venkovní terase a přidal o pár metrů na obývacím pokoji. Původně jsem chtěl dům využívat hlavně pro účely lovu, ale atmosféra a místo „uprostřed ničeho“ mi tak učarovalo, že jsem tady zůstal s partnerkou a dcerkou žít už na stálo.“