tretinoin topische Creme versus Gel €65.91

Romantická dřevostavba KONTIO Bella – pohádková krása uprostřed lesa

Sen s vůní dřeva, to je srubový dům KONTIO Bella, který splňuje všechny požadavky na zdravé víkendové bydlení uprostřed lesa.

Dřevěný dům uprostřed lesa určený pro víkendovou rodinnou pohodu, to si přáli majitelé srubového domu KONTIO Bella. A není pochyb o tom, že se jim přání vyplnilo.

Bylo nebylo…byl jeden sen o dřevěném srubovém domě, který byl dlouho pouze v hlavách majitelů. A když pak přišla ta správná chvíle, rozhodli se využít příležitost a postavit si svou vysněnou dřevostavbu, pro kterou měli k dispozici ideální pozemek u lesa. A tak vznikla Bella…I když takto obvykle začínají pohádky, v případě srubové chaty KONTIO Bella jde o zrealizovaný rodinný sen.

Dřevostavby KONTIO – srub Bella - čelní pohled

Dřevostavby KONTIO – srub Bella – čelní pohled

Manželé Jitka a Jan zdědili pozemek bývalé cihelny, který byl obklopen lesem. Místo takřka ideální pro vysněný dřevěný víkendový dům Bella. A protože rodina bydlela v klasickém zděném domě, nebylo co řešit a sen o dřevostavbě se mohl pomalu začít realizovat. Přestože původně přemýšleli o klasickém srubu z kulatin, nakonec se rozhodli pro dřevostavbu finské firmy KONTIO, která je zaujala svou technologií výroby nesedavých trámů z jemnoleté finské borovice. Vybrali si typový srubový dům Bella a s dodavatelem se dohodli na individuálních úpravách. Dalo by se říct, že to byla láska na první pohled. Spokojenost byla na obou stranách a mohlo se začít stavět…

Stavba srubu Bella probíhala velmi rychle, a to díky konstrukčnímu systému SmartLogTM. Tento patent firmy KONTIO umožňuje navrhování domů do nejmenších detailů. Vše je nařezáno a připraveno ve Finsku a na místě je pak odbornou certifikovanou firmou postaven dům jako stavebnice. Celá stavba tak byla během 2 měsíců hotová.

Dům podle vlastních představ

Oproti původnímu plánu chtěli majitelé zanést několik změn. Upustili od suterénu a nechali dům pouze přízemní. Dále upravovali velikosti jednotlivých pokojů tak, aby to nejlépe vyhovovalo jejich představám a rodinnému rytmu.  Do prostoru původně určenému na saunu (kterou nakonec přistavěli venku) umístili ještě jednu koupelnu a technologickou místnost. Také byla upravena a prodloužena venkovní terasa tak, aby na ní byl možný vstup z celé hlavní obytné místnosti. Terasa je postavena ze stejného dřeva, jako dům, a je vybavena venkovním nábytkem z teakového dřeva.

Celý srubový dům je vytápěn podlahovým topením přes tepelné čerpadlo, v kombinaci s akumulačními kamny umístěnými v obývacím pokoji. Ta dokreslují pocit tepla a dodávají interiéru útulnost, navíc dřevo krásně drží teplo, v místnostech je tedy příjemně i v zimě. V létě zase můžete větrat díky velkému množství oken, na jižní straně jsou umístěny venkovní žaluzie, které chrání obyvatele domu před parními letními dny.

Uvnitř domu nebyl použit sádrokarton (což je také možné), ale zůstaly přiznané dřevěné stěny, natřené pouze lazurou s bílým pigmentem Teknos, která chrání dřevo před tmavnutím vlivem UV záření. Venkovní nátěr má také specifickou barvu, aby ladil jak s dřevěnými okny, tak s okolním prostředím.

Pohádkový interiér

Už samotný vstup do domu, který je velký, prosklený a propouští dovnitř dostatek světla, ve vás vzbuzuje očekávání, co bude dál. A skutečnost je opravdu snová.

Nejprve vás nadchne kuchyň. Je dostatečně velká a prostorná, s velkým množstvím úložného prostoru. Opravdu designovým kouskem je zde indukční varná deska v digestoří v jenom. Výpary z kuchyně jsou odsávány centrálním ventilátorem pod linkou a veškeré nečistoty zachycuje snadno čistitelný uhlíkový filtr. V jídelní části je velký dřevěný stůl pocházející z rodinného statku, doplněný židlemi z teakového dřeva, ke kterému se pohodlně vejde celá rodina.

Kuchyň opticky odděluje od obývacího pokoje šedivá kožená sedačka, která ladí s obložením akumulačních kamen, dlažbou i kuchyňskou linkou.

V zadní části domu se nachází ložnice a dva dětské pokoje. Pro pohodlí všech obyvatel je v domě umístěna kromě velké koupelny ještě jedna, menší.

V souladu s přírodou

Žít v souladu s přírodou, to byla původní myšlenka majitelů. Podle toho také (ne)upravovali okolí svého srubového víkendového domu Bella. Trávu nechávají volně růst a místo okrasné zahrady vysadili podél příjezdové cesty jehličnany, které jim v budoucnu poskytnou ještě více soukromí a doplní tak charakter pozemku u lesa. Dokonalou tečkou bylo vybudování přírodního koupacího jezírka. Odměnou za to je pohled na západ slunce, pasoucí se zvěř a zpěv ptáků v korunách stromů.