tretinoin Creme Falten €9.40

Dřevěný ráj – srub v lese od KONTIO

Dřevěný ráj od KONTIO. Manželé si užívají vysněného domu uprostřed lesů.

Manželé si postavili dřevěný ráj, z luxusní dřevostavby KONTIO jsou nadšeni

Vanessa i její manžel Michael jsou oba velcí příznivci dřeva a oba dva se s tímto příjemným materiálem často setkávají i ve svých profesích. Michael je tesař a jako takový má ke dřevu jednoznačně pozitivní vztah. Vanessa se zabývá navrhováním interiérů a dřevěné prvky často a ráda užívá v tradičních i moderních interiérech.

Vanessa a Michael vlastní v Belgických Ardenách rozsáhlý kus lesa a rozhodli se pro zhotovení dřevostavby z masivu na půvabném lesním palouku. Nyní, několik let po kolaudaci, si vychutnávají výhody bydlení v luxusním, dřevěném domě, který má podlahovou plochu 350m2.

 

 

Vanessa i Michael si přáli svůj lesní domov a na krásném místě si nechali postavit nový dům, který by mohli užívat k rekreaci. Také chtěli dům na krásném místě, uprostřed lesa pronajímat. Vanessa říká:‚Nějaké zkušenosti s plánováním stavby domu jsme už měli a přesně jsme věděli, co chceme. Použili jsme plány našeho původního domu, které jsme doplnily o úpravy. Nový dům jsme chtěli větší a dispozice domu jsme také chtěli jiné. Obecně jsme o našem budoucím domě měli jasnou představu.‘

Specifická estetika, teplo a vůně jsou jedinečné charakteristiky dřeva, které se nedají ničím nahradit. Žádný jiný stavební materiál Vám nedopřeje to co, masivní dřevo. Manželé si přáli krásný, horský dům, který bude s důstojnou elegancí a krásou předáván jednou generací druhé. Stavba ze dřeva byla, na půvabném lesním pozemku, prakticky samozřejmou volbou. Dřevěná konstrukce navazuje na krásu okolní přírody.

V Belgii se manželé nesetkali s nabídkou, která by odpovídala jejich představám, vydali se tedy na francouzský stavební veletrh do Epinalu v severovýchodní Francii, kde se poprvé setkali s firmou KONTIO, která se specializuje na návrhy a stavbu domů ze dřeva polární borovice. Po veletrhu vybírali manželé ze dvou nabídek, ta od KONTIA je oslovila více. KONTIO Vanessu s Michaelem přesvědčilo svou seriózností, rychlostí a kvalitou jejich připomínek k  projektu. KONTIO se zaručilo, že stavba i celá administrativa s ní spojená bude probíhat hladce a profesionálně a opravdu tomu tak bylo!

Jakmile se manželé pro KONTIO rozhodli a předali KONTIu studii domu, tak vše nabralo rychlý spád. Odborníci KONTIO společně se stavebním inženýrem přijeli na obhlídku stavebního pozemku. Administrativa spojená se získáním stavebního povolení způsobila zdržení, ale následné stavební práce postupovaly rychle a efektivně. „Zástupci KONTIO i stavbyvedoucí byli vždy profesionální a současně přátelští a věnovali velkou pozornost našim přáním a požadavkům souvisejících se stavbou domu. Průběh stavebních prací jsme pečlivě sledovali, stavbu jsme navštěvovali a vždy vše fungovalo a stavba postupovala.‘ říká Michael. Stavební práce započaly v únoru a dům byl předán v dubnu. Vzhledem ke špičkové kvalitě zpracování je rychlost zhotovení opravdu působivá.

Dokončovací prováděli majitelé vlastními silami. Chtěli, aby byl v domě patrný jejich osobní otisk. Používaly povětšinou přírodní materiály. Dokončení a zařízení interiérů trvalo zhruba 3 měsíce. Dřevo je umístěné v podstatě všude, protože krásně ladí s přírodním kamenem, břidlicí, textilem, i s umělými kožešinami. Podařilo se také získat různé staré a starožitné předměty, jako třeba brusle a dřevěné lyže, lovecké trofeje a jiné věci, které příjemně doplnili interiér domu a dodali mu kouzlo a patinu. Michael s Vanessou si také dopřáli trochu luxusu a na prostorné dřevěné terase byla zbudována krásná sauna a moderní vířivka. Ve večerních a nočních hodinách je možné celý prostor terasy osvětlit příjemným, tlumeným světlem.

 

Manželé jsou svým dřevěným domem nadšení. Jejich dům je současně autentický i moderní. Zvláště příjemně se Vanessa cítí v obývacím pokoji s krásným krbem uprostřed místnosti, pohodlným sezením a jedinečným, dřevěným konferenčním stolem. ‚Velice rádi sem, do svého domu jezdíme, zde se hned cítíme příjemně a uvolněně. Jsme uprostřed přírody, v krásném, vkusném domě, ve kterém vládne klid a pohoda. I v létě je uvnitř domu vždy příjemně.‘ pochvaluje si Vanessa.

Krásný a jedinečný dům se také pravidelně pronajímá. Na Instagramu i Facebooku je oblíbený a o bydlení v takovémto domě je veliký zájem. Vejde se sem až 14 lidí, je zde osm ložnic a italské koupelny. Dřevo má mimo jiné výhody i schopnost tlumit zvuk a vnitřní dispozice domu nabízí spoustu soukromí. Hostům, kteří přicházejí ze všech různých koutů světa, se zde velice líbí, oceňují všechny jeho krásy a výhody a velice rádi podlehnou šarmu okouzlujícího, srubového domu.