tretinoin Gel kaufen €111.66

Srubový dům – bungalov Kontio na Moravě

Na moravském venkově si manželé nechali postavit netradiční bungalov. Útulná dřevostavba Kontio na klíč ze dřeva finské borovice ladí s moravskou krajinou.

Finský dřevěný dům na českém venkově

Elegantní finské bydlení ladí i s českou krajinou

Dřevostavby Kontio bungalov na Moravě exteriér

Dřevostavby Kontio bungalov na Moravě exteriér

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sympatický manželský pár vlastní rozlehlý a členitý pozemek nedaleko moravského Kyjova. Na spodní části pozemku je postaven zděný dům dospělého syna manželů Petra a Viery. Vrchní část pozemku, s krásným výhledem do okolní moravské krajiny, původně určená pro tenisové kurty posloužila nakonec jako pozemek pro stavbu elegantního a příjemného domku s terasou, kde si Viera a Petr můžou vychutnávat radosti života i díky nádhernému vinnému sklípku, kde pan Petr skladuje vzácné tekuté poklady 🙂

 

 

Dřevostavby Kontio bungalov na Moravě vinný sklep a stůl z trámových přebytků

Vinný sklep, bohatě zásobený vzácnými kapalinami z místních zdrojů. Za povšimnutí a zmínku stojí stůl vyrobený z lepených hranolů polární borovice. Krásná inspirace pro využití zbytků stavebních materiálů 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dřevěné bydlení manželů je koncipováno tak, aby plně vyhovovalo potřebám dvou lidí. Bydlení není naddimenzované a působí elegantně a útulně. Dominantou domu je obývací prostor propojený s kuchyní a jídelním prostorem. V průběhu vaření se paní Viera může těšit výhledem na protilehlé zalesněné kopce a také se může účastnit společenského dění v domě, protože od obývacích prostor není ničím oddělena. Obývací prostor je krásně světlý díky francouzským oknům vedoucím na prostornou a částečně zastřešenou terasu.

 

Interiér celého domu je navržen s elegancí a vkusem vlastním hrdým majitelům tohoto výjimečného bydlení. Trámy v interiéru jsou ošetřeny světlou lazurou a dubová podlaha byla ošetřena přípravkem na bázi voskového oleje, tak aby vynikla její přirozená krása.  Všechen nábytek byl citlivě vybrán tak, aby krásu přírodních materiálů doplnil a podtrhl. Z jídelní části se dá jednoduše a pohodlně přejít na dřevěnou terasu díky posuvným dveřím, takže v případě krásného počasí je možné servírovat jídlo venku.

Samozřejmou součástí finského bydlení je také sauna, která nechybí ani v tomto domě. Do sauny se vstupuje z koupelny, jejíž podlaha je vyrobena z mastku. Po relaxaci v sauně je možné si odpočinout na čerstvém vzduch ve venkovní odpočívárně.

 

 

Dřevostavby Kontio bungalov na Moravě chodba

Dřevostavby Kontio bungalov na Moravě chodba

 

Majitelé domu se kdykoli mají tu možnost, věnují golfu, sportu dam a gentlemanů. Vzpomínky na různá golfová hřiště, které navštívili neuchovávají pouze ve své paměti, ale také hmatatelně, jak se můžete přesvědčit na obrázku níže. Golfové míčky fungují jako jedinečná dekorace interiéru, která má pro Petra a Vieru osobní hodnotu.

 

 

 

 

 

 

 

V galerii, která je níže, naleznete více fotografií tohoto krásného dřevěného domu, tak se neváhejte alespoň vizuálně potěšit krásou a vkusem, které se snoubí v tomto příjemném bydlení.