veränderungen der Netzhaut bei Diabetes €74.81

Z jakého materiálu jsou srubové domy KONTIO vyráběny?

Ke stavbě srubových domů KONTIO používáme výhradně lepené trámy z finské severské borovice, které se nekroutí a nepraskají a jsou vysušené na 18% vlhkosti.

Severská borovice potřebuje pro kvalitní růst správné geo-klimatické podmínky včetně neznečištěného životního prostředí. Severní Finsko, místo kde se nachází výroba domů KONTIO,  poskytuje tyto geologické a klimatické podmínky lépe  než jakýkoli jiný region na světě. Drsné podmínky mrazivých zim a krátkého nordického léta formují pomalu rostoucí dřevo severské/polární borovice vyznačující se těsnými, jednoletými letohruhy. Díky této charakteristice získává severská/polární borovice unikátní vlastnosti, které z ní činí nejhouževnatější a nejodolnější stavební materiál pro sruby a roubenky.

Ještě předtím než je materiál dodán na staveniště, je během 21 dní ve speciálních sušících komorách dřevo postupně vysoušeno na 18% vlhkosti. Dřevo je vysoušeno postupně, aby nedošlo k poškození ligninu a dřevo tudíž zůstane i nadále pružné. Díky tomuto technologickému postupu si srubový dům KONTIO sice i po dokončení montáže lehce „sedá“, ale jde o sedání pouze o cca 1 cm na 1 výškový metr. Není tedy zapotřebí „čekat“ přes zimu až si srubový dům sedne a následně pokračovat v dokončovacích pracích. Okna i dveře jsou osazena kluzně a jsou připravena na toto postupné mírné sedání domu. Nestane se vám tedy, že by najednou okno nešlo otevřít, případně dveře zavřít z důvodu, že si dům „sedl“. Montážní tým společnosti KONTIO také každoročně provede tzv. rektifikaci, při které se překontroluje utažení šroubů, které celou konstrukcí procházejí a slouží k jejímu výškovému vyrovnání.